[#31] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #30

Ja mam kabel z lat 90tych jeszcze bez żadnych rezystorów i na samsungach i LG nigdy nie miałem żadnego problemu,podczas gdy kabel z rezystorami na LG u mnie pokazywał tylko biały obraz,gdzie na samsungach w tym 710mp działał.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 17:24:16 przez FeRu
[#32] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #31

jeden z kolegow z forum informowal mnie ze drzenie obrazu jest spowodowane kondensatorami w sekcji zasilajacej monitora, moze niepotrzebnie szukacie oproblemu w kabelkach - w koncu to juz stare, 10letnie monitory...
[#33] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@ami2019, post #32

Jeśli inna konsola czy komputer podpięty przez Scart da takie same objawy jak opisuje właściciel monitor a to owszem można podejrzewać że to wina samego monitora. Jeśli jednak na innym sprzęcie wszystko działa ok to będzie to najprawdopodobniej wina kabla rgb scart od Amigi, ewentualnie problem może leżeć w samej amidze, jednak ta możliwość jest najmniej prawdopodobna.
[#34] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@ami2019, post #32

To raczej mylny trop, w przypadku 741MP, 941MP można śmiało założyć, że te modele po prostu tak mają, podobnie większość LG M1721A i owe drżenie zależy to od elektroniki tunera wbudowanego w monitor (odpowiedzialnego także za wejście SCART, S-VHS, nie tylko antenowe).
[#35] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Jacques, post #34

No tak ale kolega ma problem nie z lekko drzącym obrazem a skaczacym ze ledwo cokolwiek widać. Co do m1721a i m1921a to monitorów z gorszą elektronika jest jednak mniej niż z tą dobrą.Na olx można sobie znaleźć niedrogo wszystkie najpopularniejsze modele do Amigi.
Najlepiej szukać m1717a lub m1917a bo te wszystkie były robione z tą samą elektronika. Mam też inny LG L173st i ten mimo że nie obsluguje 15kHz to daje super wyraźny i ostry obraz. Miałem już kilka samsungow w tym 710mp 741mp , dwa LG m1721a i ten L173st oraz NEC 1970nx i 1970nxp. Jeśli chodzi o jakość obrazu LG wg mnie jest lepsza niż w tych monitorach Samsunga. Co prawda jakość na NECach jest jeszcze Level wyżej porównując z Lg m1721a po vga ale one nie mają tunera i scart.
Niektórzy piszą że tv lcd20 cali 4:3 z matrycą 640x480 dają jeszcze ładniejszy i mniej rozpikselowany obraz niż te popularne 17tki.
[#36] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #35

Co do m1721a i m1921a to monitorów z gorszą elektronika jest jednak mniej niż z tą dobrą.


Moje doświadczenie jest odwrotne. Pierwszy M1721A jaki kupiłem przed laty jest w porządku, a szukając na zapas, dwa kolejne egzemplarze miały drżący obraz po SCART, S-video i composite. Przy czym nie ma reguły co do rewizji H czy F (w końcówce pełnego symbolu.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 07:31:03 przez Jacques
[#37] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@ami2019, post #32

Witam Panowie, co może być problemem tych zakłóceń na monitorze, czy to wina kondensatorów?
Miał ktoś taki przypadek?


Kabel z tego schematu


[#38] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #33

Witam Panowie, co może być problemem tych zakłóceń na monitorze, czy to wina kondensatorów?
Miał ktoś taki przypadek?


Kabel z tego schematu




Dodam że obraz z ps2 jest ok, czyli coś chyba po stronie z amiga.
Za wszystkie porady dziękuję

[#39] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #38

Jedyny prawidłowy schemat to ten
[#40] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #38

Miał ktoś taki przypadek?


Tak.
Winą jest użycie najtańszego kabla gdzie przewody sygnałowe R, G i B nie mają oddzielnego ekranowania.

Dobry kabel video ma ekrany na R, G, B, L, R, Sync oraz dodatkowy ekran na całość.
Dopiero wtedy jest jakość.
Sam dobry schemat na kablu "po taniości" nie wystarczy.
[#41] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@_Skiba, post #39

Dzięki, czyli kabel (z allegro) daje zakłócenia.
Te wyjście żółte na dole composite musi być czy to jest opcjonalnie tylko?
[#42] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #41

Te wyjście żółte na dole composite musi być czy to jest opcjonalnie tylko?
Jest tam nawet na schemacie napisane "optional". Połączenie z pinu 10 gniazda Amigi do pinu 20 SCART jest obowiązkowe, ale żółty wtyk RCA to opcja.
[#43] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@_Skiba, post #39

A mnie się trafił z wystawki TV/Monitor Philips.
Ślicznie dział pod rgb->skart, nie ma żądnych cieni, na tym samym kablu samsung miał cień.
I nawet dźwięk w surround, nie ma takiego podzielonego STEREO.
[#44] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@stachu100, post #40

Stachu a kojarzysz może kto takie kabelki z porządnym ekranowaniem robi?
[#45] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@player_sct, post #44

Można zrobić samemu, najprościej zacząć od kupienia dobrej klasy kabla SCART-SCART, obciąć jedną wtyczkę, przelecieć miernikiem co do czego jest w drugiej wtyczce podpięte (najczęściej jest nierozbieralna) i dołączyć DB23.
[#46] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@player_sct, post #44

Jak nie umiesz sam zrobić. To polecam Pana Marek (marekcaban) na allegro znajdziesz.
[#47] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Krashan, post #45

Zgadza się, wczoraj zrobiłem sobie taki przewód z kabla Scart, obraz jest ostry jak żyleta.
Chodź powiem że kabelki Blue, Green i Red Video były cienkie jak włos.
Kabel chodzi lepiej niż ten kupiony z olx.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem