[#1] LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp
Widział może ktoś w starciu te dwa LCD nosze sie z zamiarem kupna Monitora LCD TV do Amigi pod RGB i nie umiem dokonac wyboru bo zadnego z nich nie widziałem naocznie i raczej nie zobacze bo kupować będe na aukcjach
LG 1721a vs Samsung 710mp



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 10:53:08
[#2] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Blendor, post #1

Są bardzo podobne i faktycznie trudno wybrać. Dlatego też proponuję ci nieco inne podejście do porównania.

Za Samsungiem przemawiają 3 rzeczy:
1. Ilość sprzedanych egzemplarzy w porównaniu z LG.
2. Wpisanie w Google "lg 1721a" - daje 114 wyników, w przypadku "samsung 710mp" otrzymujemy 33900 wyników.
3. Samsung jest producentem panelu lcd znajdującego się w tym modelu i zapewne większości części w środku. W przypadku LG chyba tak nie jest.

Podsumowując: Samsung to autorska produkcja, oparta na własnych komponentach producenta. Znacznie popularniejsza od LG.

[#3] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@APC74, post #2

LG jest producentem modułów LCD do swoich monitorów (m. in. produkuje je pod Wrocławiem - panele do TV; same zaś monitory w Mławie, oczywiście nie wszystkie).

Mam Samsunga 710mp i jestem NIEZADOWOLONY z jakości obrazu. Patrząc na recenzję LG na PPA i zdjęcia w niej umieszczone, wydaje mi się że LG oferuje lepszą jakość obrazu po RGB niż Samsung, choć chyba nieznacznie.



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 12:59:31
[#4] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@APC74, post #2

Ten Samsung ma tez podobno PiPa.
Ale mam wrażenie że ma mniej wejść i nie ma DVI co może być przydatne jeśli posiadacz ma więcej komputerów czy konsol.


Pozdrawiam
[#5] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@RadoslawF, post #4

Użytkuje LG M2762D 27" FullHD i 5 razy byl wymieniany w ramach gwarancji "o pixeli" ogólnie porażka. Dopiero za 5 razem dostałem czysty panel. Pół roku bez TV/Monita. Ogólnie kolego LG i Samsung to po prostu szajs. Z tych 2 szajsów brałbym jdnak LG nie dlatego że go mam ale dlatego że gwara lepiej działa. Mam nowa kamere Samsunga - matryca nagrywająca miała bad pixela wielkiego. Oddałem po przebojach do serwisu. Oczywiście nowej nie dostałem tylko naprawaianą. Wróciła porysana, i tym razem bad na wyswietlaczu poglądowym. Już dlaje nie interweniowałem - nie ma sensu, tylko traciłem kase na przesyłkę. Przysiągłem sobie że ostatni raz brałem LG/Samsunga. Niedawno audio car JVC i aparat Pentaxa i super wszystko. Dołóż 2 stówy więcej i bierz Sony/Sharp/Philips/Thomson/Panasonic nie najesz się nerwów.

EDIT:
Brat kupił 3 miechy temu LG monitor 22" LED za sporą kase i co? Perfidne 2 wypalone pixele się pojawiły! no masakra :/ użytkuję 14" LCD Sony także na wyjazdy i tam problemu nie ma!



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 13:14:23
[#6] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bombermax, post #5

A ja tam do LG też nic nie mam miałem ich CRT chyba 11 lat i do dziś działa u kumpla,teraz mam ich leda 22" i jestem bardzo zadowolony na razie,odpukać nić się nie dzieje.Jak wszędzie zdarzają się złe partie i egzemplarze.

[#7] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Grisza, post #6

NIE. nie można wychodzić z założenia że trafiają się złe partie egzemplarze. Od tego jest dział jakości! Co sobie bimbają! Odkąd we Wrocławiu zaczeli kleić sprzęt jakość jest radykalnie gorsza. Nie trzymają się kompletnie narzuconych norm! A później klient ma stresa! oczywiście większość osób jest takich że pixel czy jakieś inne uchybienia mu nie przeszkadzają, ale są też tacy jak np ja gdzie chcąc coś kupić kupi nowe i bez uszkodzeń! bo dla mnie pixele wypalone (w 3 monitorze z wymiany było ich 18!) czy złe spasowania obudowy (w którymś było tak że normalnie listwa była odgięta) to perfidne lenistwo działu jakości. Dopóki klient będzie zacofany i bedzie brał co popadnie z uszkodzeniami już w fazie produkcji to ten stan się nigdy nie zmieni. No chyba że już będzie wykończony nerwowo (tak jak ja byłem w przypadku kamery) to można wybaczyć.

[#8] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bombermax, post #7

Moze z troszkę innej beczki ja posiadam Samsunga 2270HD i o ile poprzez złącze Euro obraz jest dość przyzwoity i w Workbenchu wygląda to całkiem dobrze to w grach rzuca sie w oczy pikseloza raz z powodu dużego wyświetlacza dwa scalowania 16:9 co prawda można przełączyć na 4:3 ale część ekranu jest "pusta" i wygląda to bardzo nieestetycznie. Za to niewątliwym plusem jest fakt że posiada wszelkie złącza mogę sobie podłączać do niego starego Pc przez VGA, nowszego przez DVI lub też konsolę poprzez Euro tudzież laptopa pod HDMI

[#9] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@miro_78, post #8

Mam podobnego LG i problem jest podobny,czyli skalowanie z niskiej rozdzielczości,ale da się wytrzymać.Poza tym prawie same zalety 2xHDMI,Euro,RGB PC,komponent,kompozyt,USB i tuner MPEG4.Można trochę,to złagodzić bo monitor ma,jak to się mówi "kreatora ustawień",Aha i wbudowane głośniczki,może nie dla audiofilów,ale grają lepiej,niż te z 1084. :D

[#10] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Blendor, post #1

a ja mam Samsunga 710mp i jestem zadowolony... jakość na dobrym kablu rgb jest zadowalająca...

[#11] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Skiba, post #10

A jak na tym wyglądają tryby migające (interlaced) ?
LG ma sprzętową eliminację drgań działającą na stałym obrazie.


Pozdrawiam
[#12] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@RadoslawF, post #11

nie używam... bo obraz dość mocno drga
dla kogoś może to być wada, mi to nie przeszkadza

[#13] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@RadoslawF, post #11

Przykładowo na moim led LG interlace praktycznie nie istnieje.Mam Workbencha w 640x512 i trzeba przyłożyć nos do ekranu,żeby zauważyć delikatne drżenie w okolicach bardzo kontrastowych krawędzi.

[#14] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bombermax, post #5

To mnie bardzo zaskoczyłeś z tymi problemami.
Mam dwa monitory Samsunga i nie miałem takich problemów. Fakt faktem, kupowałem je w dobrym sklepie gdzie jak to właściciel mówi: "albo bdb sprzęt albo żaden" i jak do tej pory sprawdza sie to znakomicie: trzy lapki, dwa monitory ;)

[#15] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@RAL, post #14

brat ma laptopa Samsunga - sprzęt normalnie MEGA!
w 2003 roku nabyłem też CRT Samsunga SyncMaster co konkurencje wgniatał w ziemie za pół ceny :) również moje TV CRT 42" jest Samsunga i to świetny sprzęt. Ale ostatnio jednak się pokaszaniło :/ moja rodzinka również narzeka.. Także póki co LG/Samsunga będę omijał. Szkoda moich nerwów OK



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 19:56:09
[#16] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Skiba, post #10

Witam Panowie, przyłącze się tylko do pytania.
Zakupiłem z olx 710mp, wydaje mi się że sprzedawca mi sprzedał uszkodzony.
Ale co dziwne, normalnie się załącza, tylko jak podłączam amige pod rgb lub scart pojawia się czarny obraz.
Tak samo jak podłączyłem go pod kompa, nie wyświetla nic.
Czy to wina ustawień czy w środku coś strzeliło ( kondensatory)?
Pozdrawiam serdecznie
[#17] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #16

W 711 MP zużyte kondensatory w zasilaczu objawiały się tym, że nie włączał się (migała zielona dioda) i charakterystycznie "pykał" próbując się włączyć.

Zobacz czy masz obraz z wejścia antenowego, powinien być typowy "śnieg"
[#18] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #16

Tak samo jak podłączyłem go pod kompa, nie wyświetla nic.

jak zapala się dioda na panelu monitora, to naciśnij klawisz "Menu".
Jak menu się pojawi na ekranie, to najprawdopodobniej Ty coś robisz źle.
Jak menu się nie pojawi, to monitor jest uszkodzony.
[#19] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@stachu100, post #18

Przy załączeniu monitora dioda miga, jak wciskam menu to dalej czarny ekran i dioda znika.
Co ciekawe jak naciskam "source" to pokazuje inne tryby (p1, p1 av cable stb, p1 s-video, niebieskie ekrany i snieg).
Jak odlaczam kabel spod rgb to wyskakuje okienko "samsung check sygnał cable pc).
Najlepsze jest to że podłączyłem ps2 do niego przez component i obraz się pokazał.
Najwyraźniej nie chce współpracować ten monitor z Amigą, ale dlaczego?
Ani przez rgb i scart nie pokazuje ekranu. Sprawdzałem rowniez na innej amidze.
Wczesniej scart chodził na innym monitorze.
Macie jakieś pomysły Panowie?
Pozdrawiam
[#20] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #19

Raczej uszkodzony monitor.
[#21] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #16

Szkoda ze tak trafiłes. Proponowałbym jednak w ogole zrezygnowac z tego monitora i kupić lepiej LG m1721a,m1717a,1917a,1921a bo jakosc obrazu z tego co porownywalem jest znacznie lepsza na lg. Oczywiscie nie sa to jedyne monitory wspolpracujace z amiga i w zasadzie kazdy monitor z tunerem tv ok 20 cali się nada,jednak te wymienione przeze mnie w wiekszosci obsługuja dodatkowo 15kHz po VGA przez co mozna z nich korzystac przez adapter RGB-VGA.
Ja jestem ze swojego bardzo zadowolony i oprocz amigi podlaczam do niego Atari STE oraz kazdą inną konsolę jaką posiadam.
NEC 71v,czy 1550m a nawet i 1970nxrowniez sa bardzo dobre,jednak maja tylko złacza VGA i audio jack jesli maja wbudowane glosniki, a LG ma oczywiscie ta sama ilosc złącz co te Samsungi. Lepszą jakośc obrazu uzyskasz na711mp jesli koniecznie chcesz Samsunga (czyli następce 710mp),a unikaj modelu 940 gdyż wiele osób narzeka na jakość po SCART głównie przez dgrania obrazu. Jesli monitor da się naprawić,to go sprzedaj, albo pros o zwrot pieniędzy.
Na aukcji było widać że monitor działa? Dostałeś jakis dowód? CZy tylko w opisie było napisane że sprawny.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:23:32 przez FeRu
[#22] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #21

W opisie było napisane że sprawny, poslalem teścia by kupil (zalaczal mu tylko, nie testowali z amigą) z racji tego że mieszkam za granicą.
Po 3 tygodniach dopiero dzisiaj sprawdziłem i niestety lipa.
Pisałem do sprzedającego że taki problem, podobno leżał w szafie i wcześniej działał.
Zwróci mi kasę jak dzisiaj mu go przywiozę ;)
Pozostało mi poszukać jakiegoś fachmana by go naprawić.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 22:03:44 przez bronson79

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 22:05:32 przez bronson79
[#23] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #21

Z LG M1721A oraz M1921A trzeba uważać, bo na większości egzemplarzy (była różna elektronika) obraz delikatnie drży w pionie przez SCART, S-video i composite
Sam mam egzemplarz wolny od tej irytującej cechy, ale trudno taki znaleźć.

Podobnie jest z Samsungami 741/941MP, ale tu drżenie występuje w każdym egzemplarzu.

Dla Amigi pewniak to 711MP, obraz jest wyraźny, a nie rozmyty jak na 710MP.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:30:08 przez Jacques
[#24] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Jacques, post #23

Witam Jacques, namierzylem samsunga 711mp s .
Co oznacza te s na końcu, powinien zatrybic z Amiga?
Pozdrawiam
[#25] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #24

Nie wiem co oznacza, ale sprawny 711MP zadziała z Amigą, Atari ST, standardowym Atari XL/XE (bez VBXE), C64...

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 09:51:34 przez Jacques
[#26] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Jacques, post #25

Witam Panowie, ja to chyba ma pecha na monitory do Amigi
Zakupiłem Parę dni temu Samsunga 711mp.
-przejściówka z allegro na d-sub plus kabel...brak obrazu (obraz czarny)
Jak odłączam to pojawia się biała ramka z info)
-kabel z olx na scart...obraz skacze jak szalony, ale cos widać:)
-przez modulator...obraz katastrofa, niewyrazny ale w kolorze
-przez zwykle chinche...obraz ostry ale czarno-biały.

Kupiłem inny kabel d-sub, scart-chinche ale dalej nic.
Od tych kabli już się powoli gubię.
Czy drugi monitor tez jest zepsuty czy może coś nie tak z Amiga, ale sprawdzałem na mojej drugiej i pojawiało się to samo. Może to wina kondensatorów w Amidze, bo nie były wymieniane?
Proszę doradzcie ;)

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 14:10:18 przez bronson79

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 14:12:14 przez bronson79
[#27] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #26

Samsung 711MP nie łyka 15kHz po VGA,już wielokrotnie o tym było mówione.
Obraz przez Scart miga w jaki sposób? Być może potrzebny będzie inny kabel SCART.
Jest 2 lub 3 różne schematy jeśli chodzi o kable RGB-SCART mające rezystory lub bez.
Czasami kabel zrobiony wg jednego schematu będzie działał na jedym monitorze a na drugim nie będzie skłonny wspólpracować.
[#28] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@FeRu, post #27

Widac lapke z dyskietką ale obraz skacze do gory tak jakby jakieś zakłócenie było, ale co dziwne podłączyłem psx przez scart (wtyczka ze scarta ma mniej końcówek w srodku) i obraz jest normalny.
Czyli to faktycznie wina kabla, nie da się jakoś pozamieniac kabli w środku?
Jaki mam kupić?
A to ten nieszczęsny kabel

https://naforum.zapodaj.net/726970fb8631.jpg.html



Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 16:15:41 przez bronson79
[#29] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@bronson79, post #28

Kable SCART RGB wyglądają tak samo.
Różnica jest we wnętrzu wtyczek.
Wiec zdjęcia nic nie wnosi do sprawy.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 16:18:20 przez Norbert
[#30] Re: LG1721a vs SAMSUNG Syncmaster 710mp

@Norbert, post #29

Witam, nie wiem czy dobrze uchwycilem



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem