zamieścił: mailman
Toni Wilen przygotował nową wersję emulatora WinUAE oznaczoną numerem 5.2.0. Wśród zmian warto odnotować pełną emulację DraCo (oprócz karty V-Lab Motion), usprawnienia i poprawki w zakresie działania emulacji gier Picmatic Marbella Vice, dodanie opcji zapisu i odczytu stan gry dla tytułów produkcji PicMatic i American Laser Games, dodanie obsługi emulacji kart Retina Z2, Retina Z3/Altais, S3 Trio64. Szczegóły dotyczące wszystkich poprawek, usprawnień oraz nowości znaleźć można w dokumentacji oraz na stronie programu.
zamieścił: mailman
W miniony weekend, podczas party "MountainBytes 2024" zostały ogłoszone nominacje do nagród Meteoriks. Wśród pretendentów do zwycięstwa, amigowe produkcje znalazły się w trzech kategoriach:
  • Best Midschool Production: The Loop grup Ghostown i Haujobb oraz D-Funk grupy Desire
  • Best Soundtrack: Neocolora grup Darkage i Lemon
  • Outstanding Technical Achievement: HAMazing grupy Desire, Worms VBI grupy AttentionWhore oraz Cycle-Op grupy Oxygene
Zwycięzców poznamy podczas tegorocznej edycji party Revision.
zamieścił: mailman
George "walkero" Sokianos przygotował aktualizację iGame. Jest to graficzny frontend, oparty na MUI, który służy do uruchamiania własnych kolekcji gier WHDLoad (i nie tylko). W najnowszej wersji autor wprowadził sporo optymalizacji, co skutkuje przyspieszeniem prawie o połowę wczytywania listy gier. Program dostępny jest dla AmigaOS 2.x (i wyżej), AmigaOS 4 oraz MorphOS-a. Archiwum do pobrania z GitHuba, ale dostępne jest również na Aminecie, OS4 Depot oraz MorphOS Storage.
 głosów: 5  tagi: iGame, WHDLoad, frontend, GUI
1 komentarz20.02.2024 15:09
zamieścił: mailman
Kari-Pekka Koljonen przygotował wersję 2.60 odtwarzacza modułów muzycznych HippoPlayer. Wprowadzone zmiany dotyczą w głównej mierze poprawek (np. wyeliminowanie błędu związanego z obsługą dźwięku przez MHI, czyszczenie okna scope'ów, poprawki licznika czasu odtwarzania), usprawnień i optymalizacji. Archiwum z programem dostępne jest do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: APC&TCP
Dostępna jest nowa wersja stosu TCP/IP Roadshow. Zmiany skupiają się głównie na usprawnieniu procesu instalacji stosu oraz wprowadzają wiele nowych funkcji zapewniających automatyczne wykrywanie sieciowego urządzenia oraz zainstalowanie właściwych plików konfiguracyjnych oraz dokonanie ustawień. W skład aktualizacji wchodzi również dodanie obrazu dysku zawierającego "uproszczoną" wersję instalacyjną. Pojawiły się także poprawki niektórych elementów stosu oraz dostępne jest nowe SDK. Zarejestrowani użytkownicy mogą pobrać aktualizację za darmo, korzystając z tego samego konta i sklepu, w którym dokonali zakupu.
zamieścił: mailman
Heroes2Dla systemu MorphOS dostępna jest aktualizacja portu gry FHeroes2. Jest to niezależnie odtworzony silnik gry "Heroes of Might & Magic 2", który do działania wymaga danych z oryginalnej gry. Dla przypomnienia, tytuł stanowi jedną z części słynnej turowej gry strategicznej datowanej na drugą połowę lat 90. Najnowsza wersja portu usuwa błąd związany z odtwarzaniem plików muzycznych w formacie OGG, a także problem związany z monochromatycznym wskaźnikiem. Do pobrania z MorphOS Strorage.
zamieścił: mailman
Użytkownicy AmigaOS 4 otrzymali nową wersję programu AmiUpdate służącego do automatycznej aktualizacji komponentów systemowych. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się poprawki dotyczące pobierania plików zawierających znak spacji w nazwie, aktualizację update.library do wersji 53.19 oraz RebootDeamon do wersji 2.5, a także poprawkę zawartości paska statusu w sytuacji gdy nie został zaznaczony serwer pobierania.
 głosów: 7  tagi: AmiUpdate, AmigaOS 4
1 komentarz19.02.2024 06:52
zamieścił: mailman
Christian "xeno74" Zigotzky przygotował kernel 5.10.208 w wersji dla AmigaOne X1000 i X5000. Jest starsza gałąź, niezależna od najnowszych wersji (ostatnia oznaczona numerem 6.7), która umożliwia uruchamianie starszych dystrybucji Linuksa, takich jak Ubuntu 10.04. Nowa wersja zawiera obsługę urządzeń Microsoftu, które nie są w pełni kompatybilne ze standardem HID. Kernel można pobrać ze strony autora.
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował aktualizację przeglądarki internetowej Wayfarer. Jedyna zmiana to wykorzystanie WebKitGTK 2.42.5.
zamieścił: mailman, nadesłał: vojo
Darren Coles, autor znany z rozwoju kompilatora E-VO, opublikował pierwszą wersję programu ReBuild. Jest to narzędzie dla programistów OS 3.x, którzy za jego pomocą zaprojektują i wygenerują kod dla GUI opartego o bibliotekę ReAction. ReBuild jest wzorowany na programie ClassMate z 1997 roku, ale jest od niego znacznie bardziej rozbudowany. Program w wersji 1.0.0 oferuje m. in. wyświetlanie projektowanego GUI w oknie podglądu i obsługę wielu projektowanych okien w ramach jednego projektu. ReBuild potrafi generować kod dla języków E oraz C (wymagane NDK 3.2).

Program jest napisany w E i został opublikowany na licencji Public Domain. Archiwum wraz z kodem źródłowym jest dostępne na GitHubie:
Download: https://github.com/dmcoles/ReBuild/releases/tag/1.0.0

Kod źródłowy i przykłady: https://github.com/dmcoles/ReBuild/tree/main

Dodatkowym pakietem wartym uwagi jest obszerny tutorial dla ReBuild, autorstwa Michaela Bergmanna, który jest dostępny pod adresem: https://github.com/dmcoles/ReBuild/tree/1.0.0/tutorial
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Wydana została nowa wersja Odyssey Web Browser dla 32-bitowego systemu x86 AROS. Poprzednia wersja została udostępniona w 2016 roku, a nowe wydanie przynosi ponowną kompilację z nowszym SDK i szereg poprawek błędów. Nową wersję Odyssey można pobrać z AROS Archives, a do działania wymaga ona najnowszego wydania systemu bazowego AROS.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępna jest do pobrania nowa wersja 32-bitowego systemu bazowego x86 AROS. Wprowadza ona aktualizację kilku bibliotek, a także wiele poprawek błędów. Opublikowana została również nowa biblioteka języka C, a programiści zachęcami są do zaktualizowania swoich instalacji SDK. Pakiety do pobrania oraz pełna lista zmian są dostępne są repozytorium na GitHub.

Dodatkowo, w tym wydaniu lista zalecanego sprzętu została rozszerzona o dwie niedrogie płyty główne: ASUS P8Z68V LX i Gigabyte GA-MA770T UD3P. Jeśli szukasz sprzętu do AROS-a, sprawdź poniższą listę na WikiBooks. Dla przypomnienia, powyższa lista obejmuje sprzęt, który jest dobrze obsługiwany, łatwo dostępny z drugiej ręki, tani i będzie ponownie testowany dla każdej przyszłej wersji, aby zachować kompatybilność.

Osoby zainteresowane systemem AROS oraz już używające tego systemu więcej informacji znajdą na na nowym forum na portalu AROS World.
 głosów: 16  tagi: AROS, AROS World
dodaj komentarz
zamieścił: mailman, nadesłał: MUFA-amigaone-pl
W najbliższą niedzielę 11 lutego o godzinie 18:00, autorzy audycji "Amiga bez Ściemy" zapraszają na kolejną audycję live. Tematem przewodnim będą najlepsze intra z amigowych gier. Ponadto omówią sprawy bieżące, najbliższe plany związane z funkcjonowaniem kanału oraz zapowiedzą konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Tradycyjnie też liczą na interakcję z widzami, zwłaszcza że po raz pierwszy obok dyskusji na czacie zaoferują też możliwość bezpośredniej rozmowy za pomocą połączenia głosowego.
zamieścił: mailman
Firma Individual Computers przygotowała aktualizację sterownika graficznego P96. Lista zmian i poprawek została szczegółowo opisana na forum. Wśród nich należy odnotować dodanie sterowników dla kart GBA-PII++ oraz VA2000, a także usprawnienia w zakresie prostszej instalacji sterowników pod emulatorami. Zaktualizowano również sterowniki dla kart A2410 "Tiga", Altais oraz systemów Draco, a do pakietu dołączono nową wersję narzędzia konfiguracyjnego P96Prefs (nowe wersje tego komponentu pojawiają się również regularnie na Aminecie). Aktualizacja dostępna jest do pobrania z historii zakupów do 12 miesięcy po zakupie.

Uwaga! Z uwagi na problemy związane z systemem zamówień i dostępności aktualizacji plików do pobrania na koncie użytkowników, autorzy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość, a do czasu rozwiązania wspomnianych problemów, aktualizacje będą wysyłane mailowo.
zamieścił: mailman
W styczniu w ramach wideopodcastu "Amiga Bez Ściemy", prowadzonego przez Rafała "Mufa" Chyłę oraz Remigiusza "Deejayremix" Kolasę, wyemitowano 3 nowe odcinki cyklu. Prowadzący dyskutują na różne zagadnienia dotyczące tematyki amigowej, zarówno w ujęciu klasycznym i wspominkowym, jak również przedstawiają nowości oraz zapraszają gości. Poniżej zestawienie tematów przewodnich odcinków styczniowych:
  • Odcinek 14 - "VR i Amiga" oraz "Historia komputerów AmigaOne część 2"
  • Odcinek 15 - Podsumowanie roku 2023
  • Odcinek 16 - "Wywiad z Andrzejem Rogożyńskim i 'Szymonem Paprockim z firmy CS Lab"
Informacja o nowych odcinkach pojawia się na bieżąco na naszym forum.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Stacja dyskietek A500 ...
AROS One 2.5 Lite (4) 
Ilu użytkowników? (21) 
PiStorm32 Amiga 1200 (709) »
Pistorm (13) 
Emulator EPROM (6) 
Custom Rom do Amigi 50... (33) »
Ciekawe kanały youtube... (509) »
Ku pamięci. Nostalgicz... (7) 
Uruchomienie Firebird ... (48) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Mała Ami

dodane przez: Olo

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem