[#691] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@lopezpb, post #690

Odpowiedź ogólna nie skierowana typowo do Ciebie lopezpb :)

Odpowiedź będzie też złośliwa, podobnie jak w w tym wątku ... Skoro już emulacja się bawicie, to z laptopem z winua nie ma problemu z wyjściem audio przez HDMI :), zastanówcie się, po co się macie męczyć w udawanie amigowania... Winua rozwiąże wszystkie wasze problemy... Hehe
[#692] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #691

Skoro już emulacja się bawicie


A Ty po co emulujesz twardy dysk IDE kartami CF? Hehe

6
[#693] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Drakon, post #692

I C1048 albo Mikroviteca skandalberami i LCD. Pewnie scanlines też używa:).
[#694] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Drakon, post #692

No ja akurat nie emuluje dysku twardego, ja CF używam jako praktycznego w użyciu następcy dysku talerzowego (tak wiem są jeszcze karty SD, talerzówki SATA, SSD SATA i NVME)
Jakbyś kiedyś tam chciał sam zainstalować sobię Worbencha a nie tylko korzystać z gotowców ( i to jeszcze jakiś coffe czy tam caffeinów) to zauważyłbyś, że hdtoolbpx wykrywa CF jako CF a nie np jako HDD Seagate.... także ten tego...
[#695] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #694

jako praktycznego w użyciu następcy dysku talerzowego


O popatrz, to zupełnie jak użytkownicy korzystający z Pistorma. Większość traktuje go jako praktyczną kartę turbo - a niektórzy nawet jako praktycznego następcę Motoroli :)

Jakbyś kiedyś tam chciał sam zainstalować sobię Worbencha a nie tylko korzystać z gotowców


Nie korzystałem i nie mam zamiaru, skąd takie insynuacje? :D Co prawda raz zainstalowałem Coffeine, ale moja przygoda z tym czymś trwała 15 minut.
Każdy swój system stawiam od zera.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 12:58:15 przez Drakon
5
[#696] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #691

Skoro już emulacja się bawicie,


A co emuluje PiStorm? Bo ludzie klepią głupoty powtarzając nieprawdziwe info i jestem ciekawy interpretacji :)
2
[#697] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Drakon, post #695

wiele osób wiele sobie wmawia żeby usprawiedliwić swoje decyzje.
I o ile zestaw pistorm + raspberry można nazwać kartą turbo,
to raspberry nie nazwał bym następcą procesora Motoroli - jedynie maszynką do emulacji - w tym przypadku jako tako procesora Motoroli...a jak zmienisz wsad na karcie microSD i podstawkę to w mig robisz z niego (raspberrego język) np rgb2hdmi :)


@miki1406
A co emuluje PiStorm
- a co rozumiesz przez nazwę Pistorm? Czy sam interfejs łączący Amigę z raspberry? Czy jak większość, która używa skrótu myśliowego czyli zestaw pistorm z raspberry??
1
[#698] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #697

Procesor inteligentnie Symulowany to orgazm realnych mipsów

Wybaczcie - piątek

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 16:00:24 przez Jacques
1
[#699] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #697

a co rozumiesz przez nazwę Pistorm? Czy sam interfejs łączący Amigę z raspberry? Czy jak większość, która używa skrótu myśliowego czyli zestaw pistorm z raspberry??


Chodzi mi o coś innego. PiStorm to pomost... Pi stanowi bazę interfejsów dla PiStorm. I tak... Nie ma tu emulacji, bo i Emu68 nie emuluje żadnego procesora Motoroli. Tak - legitymuje się jako 040, bo jakoś musi, jednak działa w oparciu o JIT i jest zgodny z 040. To, że działa jako program na CPU Pi, to jest jasne i oczywiste. Dzięki temu nie jest to rozwiązanie ograniczone mocą i wydajnością Motoroli... Rozwiązania oparte o retro CPU nie przekroczą pewnej granicy i już... Emu68 może, bo i dlaczego nie... To otwiera nowy rozdział dla softu, który teoretycznie mógłby chodzić na Ami, ale 105MHz to jednak dalej mało...

Drugi temat to RTG, czy WiFi. Tu już w ogóle nie ma mowy o emulacji, bo działanie opiera się o realny układ graficzny, czy sieciowy i napisany dla niego sterownik... Spina to do kupy PiStorm...

Musashi to była emulacja... Dlatego od strzała wszystko dostaliśmy, a co więcej można było nawet wyjść do menu emulatora

Więc ponawiam pytanie... Co tu jest emulowane? Co tu jest złego? Czy naprawdę to jest tak źle, że ktoś ma lepiej za 20% ceny konkurencyjnych rozwiązań opartych o 060?

Dajcie spokój... Zamiast cisnąć się o pierdoły, to lepiej wziąć się za portowanie fajności, bo jest już na co
7
[#700] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #699



Tak - legitymuje się jako 040, bo jakoś musi, jednak działa w oparciu o JIT i jest zgodny z 040. To, że działa jako program na CPU Pi, to jest jasne i oczywiste.



Tak, skończmy tą dyskusję bo normalnie jakaś się masakra porobiła.
2
[#701] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@_DiskDoctor_, post #700

Do C64 też można wsadzić Rpi 3 i pograć sobie w Dooma.
[#702] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@rbej1977, post #701

Do C64 też można wsadzić Rpi 3 i pograć sobie w Dooma


A to powstało jakieś turbo wpinane pod krawędziowe złącze, a emulujące SuperCPU? Link dawaj szeroki uśmiech
1
[#703] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #699

miki1406 i _DiskDoctor_
I tak... Nie ma tu emulacji, bo i Emu68 nie emuluje żadnego procesora Motoroli. Tak - legitymuje się jako 040, bo jakoś musi, jednak działa w oparciu o JIT i jest zgodny z 040.

OK dobre

powtórzę tylko jeszcze raz:
wiele osób wiele sobie wmawia żeby usprawiedliwić swoje decyzje
i ze mną już "wygraliście“ hehe
2
[#704] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #699

Dajcie spokój... Zamiast cisnąć się o pierdoły, to lepiej wziąć się za portowanie fajności, bo jest już na co

Ta dyskusja jest i śmieszna i straszna. Komputer, którego lata świetności skończyły się w ubiegłym wieku. A dziadki kłócą się o to czy do środka jego starej obudowy można włożyć jedynie procesor X, czy zakazane jest wsadzenie płytki Y. Amiga nie może działać szybciej, sprawniej, ciszej. Zakazane jest uruchamianie na niej takiego Quake 2. A kilkugodzinne renderowanie w Lightwave przynosić musi ekstazę. Bo jak wsadzi się tę płytkę to popełni się grzech jakiś śmiertelny albo Amiga straci dziewictwo. Nie widzicie, że to jest żałosne ?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2024 17:22:57 przez prz
2
[#705] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #703

wiele osób wiele sobie wmawia żeby usprawiedliwić swoje decyzje
i ze mną już "wygraliście“


Ja wiem, czy decyzję... Mam Apollo 1260 w drugiej 1200ce i trzymam ze względów nostalgii i tego, że kiedyś Amiga w takim configu to był "goniony króliczek"... Lubię i szanuję tą maszynę, ale z pełną świadomością przesiadłem się na PiStorm... Ze względu na świetny support, genialną kompatybilność, kupę przydatnych "ficzerów" i prędkość, której się zwyczajnie na Apollo nie da osiągnąć... Przerobiłem konfigurację z fastem, 030kami, 040ką... W epoce miałem przyjemność korzystać z PPC/040... Dziś korzystając z PiStorm, mogę śmiało powiedzieć, że w epoce dałbym nerkę za taką kartę szeroki uśmiech

Nie próbuje usprawiedliwić przesiadki, a uświadomić, że PiStorm nie jest tak strasznym świętokradztwem. Staram się to też pokazywać na swoim kanale YT... Ale faktycznie to trochę bezsensowna misja... Każdy ma takie "retro" jakie lubi i uważa... Jak ktoś woli wolno i drogo - nic mi do tego :) Są też ludzie dla których jedyna słuszna droga to DF0 i terkot... I też spoko...

Poza tematem - ja też z okolic Skierniewic (Maków) :)
5
[#706] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #705

Dla mnie Amiga z Rpi 3, to ani retro ani ng.
[#707] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #705

Mikołaj - ortodoksów nie nawrócisz choćbyś się skichał. Zostaw temat - ci co chcą to używają. Ja mam też i jedno i drugie! Co więcej - fajnie jest mieć Pistorma razem z mediatorem to jest combo
5
[#708] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #707

fajnie jest mieć Pistorma razem z mediatorem to jest combo


Ja będę próbował uruchomić A2088XT z PiStorm😀
1
[#709] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kitech, post #638

Zrobiłem co mowiles zmienilem te nazwy plików nadpisałem wifipi.device jakiś problem z wireless.prefs
[#710] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #619

Zrobiłem co mowiles zmienilem te nazwy plików nadpisałem wifipi.device jakiś problem z wireless.prefs
Okazało się że mój ruter ma jakieś szyfrowanie które nie pozwala włączyć wifipi, a poza tym musiałem zainstalować prism2, połączyłem się przez smartfon (hotspot) , jednak nie umiem się połączyć z internetem roadshow. Gdzie się wpisuje IP itd. Bo z tego poradnika jaki jest na ppa nie mogę tego wyczytać
[#711] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Grysia, post #710

Jeśli stworzyłeś (wg podanego przezemnie linka) plik WiFiPi w Devs:Netinterfaces, to wyedytuj go i tam masz możliwość wipisania IP na sztywno (domyślnie jest DHCP).
[#712] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kitech, post #711

[youtube]https://youtu.be/KlJWLyrHMYY?si=Hq3QtzwbQcU6JEJa[/youtube]

Prędkość na jaką zasługujemy :)
[#713] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #712

fajne. dzięki.
a będzie jakoś live z pistormem? chętnie zajrzę jak będziesz robił.
[#714] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #712

fajny "PC" z tej Amigi... tylko po co robić z Amigi złoma??
1
[#715] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #712

Fajny kanał nie znałem daje suba !
[#716] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@RokiS, post #714

fajny "PC" z tej Amigi... tylko po co robić z Amigi złoma??


Mniej więcej. Tych samych pobudek z których ludzie kupowali PowerPC lata temu, a dziś kupują Amigę NG. Bo soft Amigowy potrafi wykorzystać moc, której Amiga ma Ori klockach nie jest w stanie wygenerować... Proste szeroki uśmiech
[#717] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #716

ludzie kupowali PowerPC lata temu,
- bo liczyli że jeszcze coś na "taką" Amigę wyjdzie, ale nie wyszło, bo wszyscy producenci wiedzieli że Commodore-Amiga upadło i nie ma sensu nic robić na ten sprzęt... czyli teraz też liczą że coś wyjdzie jakaś gra albo program na ich sprzęty???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem