zamieścił: mailman
PopeyeFinnish Retro Games Comparison Blog to blog, którego autorzy recenzują wybraną grę i skupiają się na różnicach pomiędzy jej wersjami dla różnych systemów. W podsumowaniu powstaje ranking, która z nich jest najlepsza. W najnowszym wpisie porównano grę "Popeye". Oryginał stworzony przez Nintendo powstał w 1982 roku, a na Amigę, w 1993 roku powstała nieoficjalna konwersja popełniona przez zespół Bignonia, który wydany został pod nazwą "The Real Popeye". W ogólnym rankingu amigowa wersja uplasowała się na 3. miejscu.
zamieścił: mailman
Polish Amiga Floppy Preservation GroupDo działu Rodzynki dodane zostały kolejne pozycje z katalogu udostępnionego przez Biuro Informatyczno-Wydawnicze: Mobius Photo Master, Mobius Sounds, Orto Test, Orto Test 2, Ortografia dla każdego, Pierwiastki Chemiczne, Prawo Jazdy 1.0, Prawo Jazdy 2.0, Puzzle 1994, Puzzle 1995, Raj Krzyżówkowicza, Reversi, River Trap, Sklep 500 VAT.

Zgoda na udostępnienie publikacji do darmowego pobrania i używania w celach niekomercyjnych została uzyskana przez grupę Polish Amiga Floppy Preservation Group. Osoby będące w posiadaniu oryginalnych wydań pozycji Biura Informatyczno-Wydawniczego proszone są o kontakt z grupą pisząc w komentarzach lub bezpośrednio na adres kontaktowy.
zamieścił: mailman
Amiga RemixO aktualizacji na stronie Amiga Remix ostatni raz informowaliśmy w maju. Przez ostatnie pół roku na stronie znalazły się 32 nowe utwory, z czego większość to rzadziej eksploatowane tematy, jak choćby z gier "Stormlord", "Formula One Grand Prix", "Kid Chaos", "Darkseed".
 głosów: 1  tagi: Amiga Remix, muzyka, remiksy
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Uruchomiona została możliwość składania zamówień na 34. numer magazynu Amiga Addict. Motywem przewodnim są Święta, stąd też znalazło się w nim wiele artykułów z nimi związanych, jak choćby recenzja składanki "AmigaJay's Christmas Crackers", świąteczny quiz, czy przykłady świątecznych prezentów, które redakcja magazynu przygotowała dla swoich redaktorów, którego mogą stanowić podpowiedź dla czytelników. Ponadto w numerze również obszerny artykuł dotyczący urządzenia MiSTer Pi oraz wywiad z jego twórcą, a także recenzje gier "Holy Warrior", "Sky Shapers", "The Lost Pixel", "Arcade Pool", "Nick Faldo's Championship Golf" czy wywiad z Danem Malone z Bitmap Brothers. Na coverdysku znalazła się świąteczna gra "Santatron" przygotowana specjalnie dla magazynu przez Nivriga. Magazyn można nabyć na stronie wydawcy. Wysyłka zamówień ma nastąpić 2 grudnia.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Krzysztof Radzikowski, wspólnie z Szamanem z serwisu exec.pl, zapraszają na trzeci odcinek TECH AmiWigili. Tym razem dyskutują na temat oprogramowania o otwartych źródłach i jego szerokiego wykorzystania. Podcast dostępny jest jako wideo zarówno na platformie Spotify oraz w serwisie YouTube.
 głosów: 1  tagi: Amiwigilia, podcast
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
OpenPCIThomas "Thor" Richter przygotował wersję 10.3 biblioteki OpenPCI (informowaliśmy na początku listopada). Wśród zmian autor wymienia przebudowę mechanizmu konfiguracji, poprawki w zakresie rozpoznawania urządzenia podłączonego do Mediatora, zmiana czasu opóźnienia w oczekiwaniu na przyjęcie konfiguracji przez mostki PCI oraz poprawa funkcji opóźnienia, która nie do końca była poprawna. Dodatkowo autor zauważył, że Mediator niepoprawnie dekoduje numer wybranego urządzenia za mostkiem PCI (ignoruje go), w sytuacji gdy jest wpiętych więcej niż jedno urządzenie. Stąd też obecna wersja biblioteki obsługuje wyłącznie przypadki, gdy do Mediatora wpięte jest jedno urządzenie. Więcej informacji oraz najnowszą wersję biblioteki znaleźć można w wątku na forum EAB.
zamieścił: mailman
Po 23 latach, Andreas Gouders zaktualizował program ADF-Blitzer służący do utworzenia obrazu dysku z fizycznej dyskietki, jak również zapis obrazu ADF na dyskietkę. Obsługuje do czterech stacji dysków. Na wersję 3.0 składa się przepisanie 90% kodu, implementacja nowego GUI, zmniejszenie wymagań programu do 512 kB pamięci, wprowadzenie opcji przerwania operacji, prezentacja paska postępu oraz znacznie lepsza obsługa błędów i związanych z nimi komunikatami. Jak nazwa sugeruje, program został napisany w BlitzBasicu.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępne jest pierwsze wydanie wersji 64-bit przeglądarki Odyssey, którą można używać pod AROS-em, Windowsem lub Linuksem. Wersja ta opiera się na tym samym zaktualizowanym silniku co wersja 2.0, ale jest wzbogacona o obsługę kompilacji JIT JavaScriptu oraz wykorzystanie wielu rdzeni procesora w przypadku uruchamiania pod AxRuntime. Przygotowane zostały specjalne tutoriale przedstawiające sposób instalacji na wybranej platformie: AROS Linux hosted, Windows, Linux.
zamieścił: mailman
Alinea ComputerFirma Alinea Computer rozpoczęła przedsprzedaż na nową partię produkcyjną zewnętrznego konwertera obrazu D520. Urządzenie wpięte w port video Amigi konwertuje analogowy obraz (oraz opcjonalnie dźwięk, jeżeli podłączono do niego również kabel z wyjścia dźwiękowego) do jego cyfrowej postaci HDMI. Różnica w stosunku do poprzedniej wersji dotyczy głównie obudowy - cała elektronika pozostała bez zmian. Zainteresowanie przedsprzedażą pozwoli określić rozmiar partii produkcyjnej. Zamówienia można składać pisząc bezpośrednio na adres sklepu info(at)alinea-computer.de.
zamieścił: mailman
TuneFinderTuneFinder - program autorstwa Marcina Spoczyńskiego, który pozwala na wyszukiwanie internetowych stacji radiowych - otrzymał nową wersję. Główne zmiany to:
  • poprawione GUI programu
  • dodanie konfigurowalnego limitu wyświetlanych stacji radiowych
  • usprawnienia w zakres zapisu ustawień
  • usprawnienia w zakresie obsługi komunikacji przez REXX
  • dodanie polskiej i niemieckiej lokalizacji
  • dodanie dokumentacji w formacie AmigaGuide
Archiwum można pobrać z GitHub lub z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępna jest nowa, 64-bitowa kompilacja systemu AROS. Wersja oznaczona numerem 20241102-1 wprowadza wiele ulepszeń do Wanderera i Zune, a także ponad 60 poprawek błędów, które zostały zaimplementowane od ostatniego wydania w marcu 2023 roku. Z pełną listą zmian można zapoznać się pod tym odnośnikiem, a nową wersję można pobrać z repozytorium na GitHub lub stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępna jest nowa wersja AxRuntime. Jest to biblioteka pozwalająca uruchamiać programy AROS-a pod Linuksem i Windowsem, jak również re-kompliować te programy do natywnych wersji. Wersja v41.12 jest dużą aktualizacją, opartą na rdzeniu AROS ABIv11 20241102-1, wprowadzającą dwa główne ulepszenia:
  • Wsparcie dla uruchamiania w systemie Windows z WSL2
  • Wsparcie dla uruchamiania 64-bitowych programów AROS-a, które wymagają warstwy sieciowej.
Lista wszystkich zmian dostępna jest pod tym odnośnikiem, a najnowszą wersją można pobrać z repozytorium na GitHub lub stąd.
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował aktualizację programu do obsługi poczty elektronicznej Iris. W odniesieniu do wersji 1.36, o której jako ostatniej informowaliśmy, autor wprowadził kilka poprawek w zakresie działania funkcji zaznaczania i odznaczania wiadomości z menu kontekstowego oraz automatycznego uzupełniania adresu e-mail oraz dodał lokalny cache dla zawartości wiadomości oraz przyspieszył wyświetlanie wiadomości pobranych na dysk. Dodatkowo włączenie cache dla folderu lub konta automatycznie pobiera wszystkie wiadomości, a wyłączenie cache dla folderu lub usuwa wszystkie pobrane wiadomości. W ustawieniach programu można również zmienić miejsce folderu z zawartością cache. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie programu.
zamieścił: mailman
David Joiner opublikował na GitHub kod źródłowy gry RPG The Faery Tale Adventure wydanej w 1987 roku przez firmę MicroIllusions. Pracował nad nim siedem miesięcy i napisany został w Aztec C ze wstawkami assemblerowymi.
zamieścił: mailman
Lars Stockmann przygotował aktualizację sysvars - małej komendy CLI, która służy do utworzenia kilku zmiennych środowiskowych, przechowujących informacje dotyczące sprzętu. Można je wykorzystać, na przykład w sekwencji startowej systemu, włączając lub wyłączając niektóre komponenty w zależności od różnych konfiguracji z jakich aktualnie korzystamy. Komenda zwraca między innymi zmienne dotyczące: CPU, FPU, Chipset, VFreq czy UAE. Aplikacja szczególnie może być przydatna dla osób, które korzystają z jednego systemu uruchamianego z karty CF na różnych konfiguracjach, gdzie odpowiednie jej użycie może ustawiać/uruchamiać inne komponenty. W najnowszej wersji autor dodał parametry informujące o łącznej pamięci z rozróżnianiem jej rodzajów, a także usprawnił sposób tworzenia (a raczej brak tworzenia) zmiennej w sytuacji, gdy nie posiada ona wartości (dotychczas taka zmienna posiadała pustą wartość lub wartość zero). Dodatkowo usunięto błędy działania programu na Kickstartach 1.3 and 1.2. W archiwum znalazł się również nowy program o nazwie "probevar", który służy do sprawdzania istnienia zmiennych środowiskowych (zbliżony w działaniu do komendy Get).
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

24.11.1993

Premiera gry "The Settlers" na rynku brytyjskim (i europejskim).

  • Menu PPA.pl

  • Forum

W jaką amigową grę gra... (2431) »
Nowa obudowa stylizowa... (37) »
co to za karta? (6) 
Ami Robbo 2 (339) »
boot loader a500 a600 ... (11) 
Kolejne NOWE DEMO NA A... (698) »
Medal Of Honor Allied ... (47) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (957) »
Amiga Bez Ściemy (282) »
Karta Furia, kickstart... (70) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja A1200 - SysSpeed

dodane przez: Daclaw

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem