kategorie: Dema, Grafika, Muzyka, Party
[#1] BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!


BOOM! PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

Commodorowska grupa BOOM! i Przyjaciele zapraszają na 4-dniowe, oldschoolowe party, w samym środku lata 2025 (w ostatni weekend lipca, w dniach: 24-27), w pięknych okolicznościach przyrody, czyli ponownie w otoczonej borami Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie). Odpowiadając na prośby i sugestie wielu osób zdecydowaliśmy, że następna edycja naszego party dedykowana będzie dwóm kultowym komputerom: Commodore 64 i Amiga 500!

Nowatorskim podejściem jest podział compos na 2 pełne zestawy konkursów - w osobne dni. Wobec tego, piątek (25.07.2025) został nazwany "A500 Day" a sobota (26.07.2025) to oczywiście "C64 Day". W każdym dniu odbędą się tradycyjne: Msx, Gfx, Wild, Intro i Demo compo na "maszynę dnia" a po ich zakończeniu, każdego dnia, z LiveAct'em wystąpi Wacek/Arise z dedykowanym platformie, osobnym mixem muzycznym. Tym sposobem uczestnicy otrzymają podwójny zestaw atrakcji - za jeden uśmiech (i bilet :))

Wszystkie produkcje będą uruchamiane z "real hardware", z dopuszczeniem standardowych aktualnie usprawnień ładowania (np. cartridge UltimateII, Gotek, itp.). Głosowanie będzie przeprowadzone za pomocą dedykowanego systemu autorstwa Steffana/Boom!, który został sprawdzony w boju podczas "Teddy Beer Party 2022" i "Xmas/Winter 1-Screener Online Compo 2023". Będzie możliwość głosowania z telefonu, jak i na tradycyjnych vote-sheet'kach. Szczegółowy regulamin compos opublikujemy w stosownym czasie (zapewniamy: z dużym wyprzedzeniem) na stronie party (http://boom-party.c64.fun).

Wszelkie kolejne informacje będą pojawiały się regularnie na stronie http://C64.fun i na zaprzyjaźnionych forach, w dedykowanych wątkach (takich jak ten) - zachęcamy do częstych odwiedzin, dyskusji i zostawiania pytań.

Przewidywane atrakcje:
* Wykłady doświadczonych Sceniarzy
* Sporych rozmiarów big-screen
* Stream całego party z 3ch kamer
* Craftowe piwo i grill
* Statuetki i nagrody rzeczowe w scenowych compos i konkursach dodatkowych

Wstępny plan imprezy:
1. czwartek: "Welcome/Integration Day"
2. piątek: "A500 day + LiveAct500!"
3. sobota: "C64 day + LiveAct64!"
4. niedziela: "C64/A500 Prizegiving & GoodBye!"


Uprzedając pytania:
W tradycyjnych "A500 day" compos będziemy przyjmować wyłącznie produkcje na typowy scenowy konfig A500 (0.5MB ChipRam/0.5MB SlowRam, kickstart 1.3, MC68000/7Mhz), ponieważ podobnie jak C64, jest to "zamknięta architektura" (bez niestandardowo powiększonego RAMu i akceleratorów), co wpisuje się w fanatyczne podejscie organizatorów do tego typu konfigów. Produkcje na inne modele i bardziej roszerzone Amigi oraz pozostałą rodzinę Commodore (PET, VIC-20, C16/116/+4, C128) zapraszamy do udziału w innych polskich parties lub po konsultacji z organizatorami - będą dopuszczne do Wild Compo, po dostarczeniu sprzętu przez Autorów i udanych próbach dołączenia do streamu i big-screena.

Party place znajduje się na terenie kempingu, istnieje więc możliwość rozstawienia namiotu czy przjazd kamperem (ceny takiego pobytu poda właściciel terenu w okolicy wiosny 2025). Dodatkowo miejscówka wyposażona jest w kuchnię, prysznice, toalety i osobny sleeping-room - w cenie biletu. W odległości 100m płynie rzeka popularna wśród kajakarzy a dookoła znajduje się las. Miejsce imprezy znajduje się ok. 3km od centrum Tucholi a dookoła dostępne są rozmaite opcje noclegowe.

BOOM!PARTY 2025 to kontynuacja tucholskiego "Teddy Beer Party", które odbyło się również w środku lata w 2022 roku, w ośrodku wypoczynkowym "Nad Brdą" (po drugiej stronie rzeki od nowego party place), gdzie również można wynająć sobie przytulny domek na imprezę w 2025 roku.

Cykliczne party w Tucholi planowane jest co 2 lata, więc zdecydowanie polecamy zarezerwowanie sobie czasu na edycję 2025 już teraz!

ZAPRASZAMY!


Poprzednie eventy przeprowadzone przez BOOM!:

Xmas/Winter 1-screener Compo 2023

Teddy Beer Party 2022:
* Day1 (koncert Wacka)
* Day2 (compos + koncert Katoda)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 15:29:24 przez sachy
10
[#2] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Wpisane w kalendarz :) z Gniezna nie aż tak daleko :)
4
[#3] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Ja odpadam a500 z 1 mb to nie mój setup.
1
[#4] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Trzeba byćOK
3
[#5] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Świetnie! Nareszcie coś z mojego wojewódzctwa OK
3
[#6] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@Pentanteles, post #5

7
[#7] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Nnnno, wreszcie info, bo już się obawiałem, że się wycofaliście

Czas najwyższy, żeby Amiga powróciła na polskie parties!!!

Gdyby udało się powtórzyć to, co się odp.... na Load Error 2017 byłoby pięknie.




Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 10:56:41 przez Jazzcat
7
[#8] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@Jazzcat, post #7

Gdyby udało się powtórzyć to, co się odp.... na Load Error 2017 byłoby pięknie.


Niesamowite, ale faktycznie to już 7 lat mija od ostatniego porządnego Amiga Demo Compo które odbyło się na polskiej ziemi.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 11:52:47 przez slay
1
[#9] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Fajnie, też wpisuję w kalendarz, a mam nadzieję że uda mi się dokończyć jakieś kody :)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 11:59:14 przez zbrożo
1
[#10] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@Jazzcat, post #7

Kiedyś tam byłem, ale wstyd się przyznać, niewiele pamiętam
3
[#11] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@jimiche, post #3

Ja odpadam a500 z 1 mb to nie mój setup.

Spokojnie, jest cały rok czasu. Przecież są opublikowane frameworki w C dla A500 (np. Cahira, Bartmana, ACE), więc można spokojnie spróbować coś stworzyć na "Staruszkę". Co miesiąc 1 efekt i jest epicka prodka!

Trzymamy za Was kciuki! =)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 18:05:22 przez sachy
3
[#12] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #11

Ja juz sobie dedlajny dawalem ale nie daje rady wyrobic z terminami :) W ogóle mnie zastanawia jak oglądam nowe dema na Amigę 500 czy C64 kiedy ludzie mają czas to robić.
1
[#13] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@zbrożo, post #12

Jak się bardzo chce, to się czas znajdzie. Kwestia priorytetów ;)
2
[#14] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

2025?
[#15] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@Tomski, post #14

Tak, w zapowiedzi jest to wielokrotnie powtórzone i nie ma pomyłki. Chodzi o przyszły rok. Niby to jeszcze dużo czasu, ale produkcje na retro-sprzęty robi się bardzo długo. A i z rodziną warto wynegocjować czas na party w wakacje ze sporym wyprzedzeniem :)
1
[#16] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@zbrożo, post #12

Dajesz, Bishop, czas na kolejna odsłonę Psycho Medium. Jak nie teraz to kiedy :)

Ktoś się ostał z oryginalnego składu? Mr. Rake jakiś czas temu wpisał mi się pod filmikiem na YT.
1
[#17] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@Jazzcat, post #16

Nie ma żadnego składu :D Co prawda próbowałem nawiązać kontakty poprzez linkedin'a ale nie za bardzo to wychodzi. Ale spotkałem się niedawno z Dr.Sky'em więc sobie powspominaliśmy (psychomedium). W każdym razie coś tam sobie kodze i mam nadzieję coś kiedyś ukończyć do pokazania :D A przy okazji jak już rozmawiamy to może ktoś kto zajmuje się grafiką byłby chętny pomóc w ogarnięciu strony wizualnej?
1
[#18] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@zbrożo, post #17

jak już rozmawiamy to może ktoś kto zajmuje się grafiką byłby chętny pomóc w ogarnięciu strony wizualnej

a co konkretnie potrzeba?
jest tutaj conajmniej kilku grafików ale musi być wiadomo co jest do zrobienia. z grubsza chociaż.
A party C64+Amiga to zacna inicjatywa. Dzięki Sachy & Boom!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2024 12:54:56 przez c64portal
3
[#19] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@c64portal, post #18

To umówmy, że się odezwę do Ciebie jak będzie etap konkretniejszy. Ale ogólnie na pewno dobór kolorów, nigdy nie miałem do tego głowy. Pewnie jakieś logo by się przydało, może font i tła. Kwestie do dogadania :)
2
[#20] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #1

Nadszedł czas by podzielić się z Wami wstępnymi zasadami scenowych compos, które planujemy przeprowadzić podczas BOOM!PARTY w 2025 roku. Jak zapewne szybko zauważycie, głównym celem jest zarówno ukłon w stronę tradycji, jak i maksymalna prostota zasad. Motywem przewodnim imprezy jest "Party like it is 1991 again!", czyli chcemy powrócić do lat kiedy życie było prostsze a konfigi nieprzesadnie rozbudowane ;) Zapraszamy!


Regulamin Compos BOOM!PARTY 2025 (wersja wstępna)

  • Wszystkie prace muszą uruchomić się z klasycznych konfigów scenowych C64/A500 - znajcie je =)
  • Wszystkie prace będą uruchamiane z prawdziwego sprzętu.
  • W przypadku małej ilości prac - nie będzie łączenia compos (każda kategoria będzie miała swojego nagrodzonego zwycięzcę)!
  • Bądź Oldschoolowym Bohaterem - prosimy nie używać A.I.!
  • Wszystkie prace MOGĄ być podpisane przez Autorów (zachęcamy)!
  • Nie planujemy "WILD/CRAZY Compo" - z pracami innymi niż Msx/Gfx/Intro/Demo a dedykowanymi C64/A500 zapraszamy do "Alternative Prod Compo" (szczegóły niżej)
  • Użycie A.I. w konkursach Gfx jest zabronione. Prosimy o dostarczenie 3 etapów prac pośrednich w przypadku Amigi.
  • Wszyscy Autorzy prac w Gfx Compo będą proszeni o dołaczenie pliku tekstowego (podpisanego ksywą i grupą) z deklaracją braku użycia A.I. do stworzenia pracy. Szablon pliku będzie dostarczony. Prace po compo będą archiwizowane i publikowane włącznie z tą deklaracją Autora.
  • Czas odtwarzania prac w Music Compo to maks. 3:00 min.
  • Bawmy się jakby to znowu był rok 1991! =)



"A500 Day" (piątek: 25.07.2025) - Wszystkie prace muszą uruchomić się z klasycznego konfigu (A500 7Mhz PAL, 0.5M Chip + 0.5 Slow, kick 1.3)

  • A500 40k Intro Compo - wszystkie pliki wykonywalne do wielkości 40960 bajtów.
  • A500 Demo Compo - dema plikowe lub trackma, muszą uruchamiać się z dyskietek. Preferujemy format ADF.
  • A500 Alternative Prod Compo - compo dla produkcji typu: slide-show, msx-disk, executable-gfx, color-cycling gfx, mag, prototypy gier, narzędzia, modyfikacje HW, itp.
  • Gfx Compo (wyłącznie statyczne, pikselowane formaty OCS, wyświetlane z dostarczonego w ADF narzędzia, Color-Cycling/Executable Gfx będą przesuwane do Alt.Prod Compo)
  • Music Compo (tylko Tracker MOD/4CHM, limit RAM to konfig A500 0.5k/0.5k, odtwarzenie z dostarczonego w ADF narzędzia)


"C64 Day" (sobota: 26.07.2025) - Wszystkie prace muszą uruchomić się z klasycznego konfigu (C64 PAL, single Old/New SID, floppy drive/UII+)

  • C64 4k Intro Compo - wszystkie pliki wykonywalne do wielkości 4096 bajtów.
  • C64 Demo Compo - dema plikowe lub trackma, muszą uruchamiać się z dyskietek. Preferujemy formaty PRG i D64.
  • C64 Alternative Prod Compo - compo dla produkcji typu: slide-show, msx-disk, mag, prototypy gier, narzędzia, modyfikacje HW, itp.
  • PETSCII Compo (statyczne prace uruchamiane z PRG lub D64)
  • Gfx Compo (statyczne prace uruchamiane z PRG lub D64)
  • Music Compo (tylko 1 SID, prace uruchamiane z PRG lub D64)


*** Uwaga! ***
Nie planujemy "WILD/CRAZY Compo". Zamiast tego, z innymi pracami zapraszamy do "Alternative Prod Compo". Inne prace to: slide-show, msx-disk, executable-gfx, color-cycling gfx, mag, prototypy gier, narzędzia czy modyfikacje HW. Produkcja musi się uruchomić na real-hw (C64 lub A500), więc prosimy o dostarczenie odpowiedniego playera np. dla animacji i podobnych. Modyfikacje sprzętowe czy nowe przystawki mogą być zaprezentowane w czasie compo (albo też jako video, ale prosimy o wcześniejszy kontakt). Uważamy, że "Alternative Prod Compo" da większe szanse pracom innym niż Intro/Demo, bez konieczności startowania razem.

Jeśli macie jakieś uwagi czy sugestie, chcecie o tym podyskutować - piszcie śmiało!

Zapraszamy też do odwiedzin serwisu newsowego www.c64.fun, gdzie wiele ciekawych rzeczy się dzieje ;)
2
[#21] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@sachy, post #20

prototypy gier


:D
2
[#22] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@teh_KaiN, post #21

prototypy gier
:D


Jak myślicie? Czy do daty imprezy (lipiec 2025) Jump i Grind wyjdą i przestaną być prototypami? Czy można śmiało je nominować do tej kategorii?
[#23] Re: BOOM!PARTY 2025 (C64 & A500), Tuchola Poland!

@_tBn_, post #22

Według mnie na 50% wyjdą w pełnej wersji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem