Zamieścił: mailman, nadesłał: _DiskDoctor_
Od 13 października 2023 roku uruchomione zostają na Politechnice Rzeszowskiej, nowe i unikatowe w skali Polski i świata, studia podyplomowe "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa". Rekrutacja rozpoczęła się 7 lipca 2023 roku i potrwa do końca września. Garść szczegółów:
  • formuła studiów zaocznych (sobota-niedziela)
  • zjazdy co około 4 tygodnie
  • formuła w 100% stacjonarna
  • koszt studiów: 3000 PLN (w 2 ratach)
  • nietypowe formuły zajęć (niektóre zajęcia w klubie studenckim)
Kierunek obejmuje interdyscyplinarnie tematykę retro computingu. Tematy wykładów to na początek wstęp (m.in. historia informatyki, historia informatyki w Polsce), a następnie retro computing (architektura 8-/16-bit, systemy operacyjne retro, urządzenia peryferyjne), co można stworzyć na retro-komputerach (historia gamedev, demoscena, retrogamedev).

Studium będzie skonkludowane opisem tzw. sektorów kreatywnych. Po kierunku można spodziewać się rozrywki, sporej dawki wiedzy, warsztatów, dobrego towarzystwa (tj. zarówno wykładowców jak i samych słuchaczy) oraz ogólnie - unikatowych doświadczeń na skalę światową. Została uruchomiona strona internetowa Studium (https://retro-computing.prz.edu.pl), gdzie znajdują się m.in. sylwetki wszystkich wykładowców. Studium posiada patronaty: Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Komitetu Społecznego Kronika Polskiej Demosceny, partnerstwo UBU Lab, oraz merytoryczną pomoc Polskiego Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Technicznego (na etapie tworzenia Studium). Na dodatek, firma Cloanto Corporation zapewniła o użyczeniu licencjonowanych plików dla uczestników, tj. części retro systemów operacyjnych, nieodpłatnie (system AmigaOS 1.x, 3.x i nie tylko). Zapraszamy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem