zamieścił: mailman
Po 23 latach, Andreas Gouders zaktualizował program ADF-Blitzer służący do utworzenia obrazu dysku z fizycznej dyskietki, jak również zapis obrazu ADF na dyskietkę. Obsługuje do czterech stacji dysków. Na wersję 3.0 składa się przepisanie 90% kodu, implementacja nowego GUI, zmniejszenie wymagań programu do 512 kB pamięci, wprowadzenie opcji przerwania operacji, prezentacja paska postępu oraz znacznie lepsza obsługa błędów i związanych z nimi komunikatami. Jak nazwa sugeruje, program został napisany w BlitzBasicu.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępne jest pierwsze wydanie wersji 64-bit przeglądarki Odyssey, którą można używać pod AROS-em, Windowsem lub Linuksem. Wersja ta opiera się na tym samym zaktualizowanym silniku co wersja 2.0, ale jest wzbogacona o obsługę kompilacji JIT JavaScriptu oraz wykorzystanie wielu rdzeni procesora w przypadku uruchamiania pod AxRuntime. Przygotowane zostały specjalne tutoriale przedstawiające sposób instalacji na wybranej platformie: AROS Linux hosted, Windows, Linux.
zamieścił: mailman
Alinea ComputerFirma Alinea Computer rozpoczęła przedsprzedaż na nową partię produkcyjną zewnętrznego konwertera obrazu D520. Urządzenie wpięte w port video Amigi konwertuje analogowy obraz (oraz opcjonalnie dźwięk, jeżeli podłączono do niego również kabel z wyjścia dźwiękowego) do jego cyfrowej postaci HDMI. Różnica w stosunku do poprzedniej wersji dotyczy głównie obudowy - cała elektronika pozostała bez zmian. Zainteresowanie przedsprzedażą pozwoli określić rozmiar partii produkcyjnej. Zamówienia można składać pisząc bezpośrednio na adres sklepu info(at)alinea-computer.de.
zamieścił: mailman
TuneFinderTuneFinder - program autorstwa Marcina Spoczyńskiego, który pozwala na wyszukiwanie internetowych stacji radiowych - otrzymał nową wersję. Główne zmiany to:
  • poprawione GUI programu
  • dodanie konfigurowalnego limitu wyświetlanych stacji radiowych
  • usprawnienia w zakres zapisu ustawień
  • usprawnienia w zakresie obsługi komunikacji przez REXX
  • dodanie polskiej i niemieckiej lokalizacji
  • dodanie dokumentacji w formacie AmigaGuide
Archiwum można pobrać z GitHub lub z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępna jest nowa, 64-bitowa kompilacja systemu AROS. Wersja oznaczona numerem 20241102-1 wprowadza wiele ulepszeń do Wanderera i Zune, a także ponad 60 poprawek błędów, które zostały zaimplementowane od ostatniego wydania w marcu 2023 roku. Z pełną listą zmian można zapoznać się pod tym odnośnikiem, a nową wersję można pobrać z repozytorium na GitHub lub stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: deadwood
Dostępna jest nowa wersja AxRuntime. Jest to biblioteka pozwalająca uruchamiać programy AROS-a pod Linuksem i Windowsem, jak również re-kompliować te programy do natywnych wersji. Wersja v41.12 jest dużą aktualizacją, opartą na rdzeniu AROS ABIv11 20241102-1, wprowadzającą dwa główne ulepszenia:
  • Wsparcie dla uruchamiania w systemie Windows z WSL2
  • Wsparcie dla uruchamiania 64-bitowych programów AROS-a, które wymagają warstwy sieciowej.
Lista wszystkich zmian dostępna jest pod tym odnośnikiem, a najnowszą wersją można pobrać z repozytorium na GitHub lub stąd.
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował aktualizację programu do obsługi poczty elektronicznej Iris. W odniesieniu do wersji 1.36, o której jako ostatniej informowaliśmy, autor wprowadził kilka poprawek w zakresie działania funkcji zaznaczania i odznaczania wiadomości z menu kontekstowego oraz automatycznego uzupełniania adresu e-mail oraz dodał lokalny cache dla zawartości wiadomości oraz przyspieszył wyświetlanie wiadomości pobranych na dysk. Dodatkowo włączenie cache dla folderu lub konta automatycznie pobiera wszystkie wiadomości, a wyłączenie cache dla folderu lub usuwa wszystkie pobrane wiadomości. W ustawieniach programu można również zmienić miejsce folderu z zawartością cache. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie programu.
zamieścił: mailman
David Joiner opublikował na GitHub kod źródłowy gry RPG The Faery Tale Adventure wydanej w 1987 roku przez firmę MicroIllusions. Pracował nad nim siedem miesięcy i napisany został w Aztec C ze wstawkami assemblerowymi.
zamieścił: mailman
Lars Stockmann przygotował aktualizację sysvars - małej komendy CLI, która służy do utworzenia kilku zmiennych środowiskowych, przechowujących informacje dotyczące sprzętu. Można je wykorzystać, na przykład w sekwencji startowej systemu, włączając lub wyłączając niektóre komponenty w zależności od różnych konfiguracji z jakich aktualnie korzystamy. Komenda zwraca między innymi zmienne dotyczące: CPU, FPU, Chipset, VFreq czy UAE. Aplikacja szczególnie może być przydatna dla osób, które korzystają z jednego systemu uruchamianego z karty CF na różnych konfiguracjach, gdzie odpowiednie jej użycie może ustawiać/uruchamiać inne komponenty. W najnowszej wersji autor dodał parametry informujące o łącznej pamięci z rozróżnianiem jej rodzajów, a także usprawnił sposób tworzenia (a raczej brak tworzenia) zmiennej w sytuacji, gdy nie posiada ona wartości (dotychczas taka zmienna posiadała pustą wartość lub wartość zero). Dodatkowo usunięto błędy działania programu na Kickstartach 1.3 and 1.2. W archiwum znalazł się również nowy program o nazwie "probevar", który służy do sprawdzania istnienia zmiennych środowiskowych (zbliżony w działaniu do komendy Get).
zamieścił: mailman
GoVDKrzysztof Donat przygotował nową wersję programu GoVD, czyli narzędzia do obsługi wirtualnych pulpitów w Workbenchu. Nowa wersja została dostosowana do działania na AmigaOS 3.1.4, jak również usunięto błąd nierozpoznawania ekranów na niektórych konfiguracjach.
zamieścił: mailman
AmiBlitz3Została wydana nowa wersja pakietu AmiBlitz, czyli kompletnego środowiska deweloperskiego, które pozwala tworzyć własne programy w języku BlitzBasic. Jest to finalna wersja dostępnej od dłuższego czasu wersji beta oznaczonej tym samym numerem. Pakiet oprócz wersji dla AmigaOS 3.x dostępny jest również dla systemu MorphOS.
zamieścił: mailman
WipeOutKilka tygodni temu informowaliśmy o porcie dla AmigaOS 4 gry "WipeOut". Rafał Chyła w swoim serwisie opublikował recenzję tej pozycji.
zamieścił: mailman
TuneFinderTuneFinder to program autorstwa Marcina Spoczyńskiego, który pozwala na wyszukiwanie internetowych stacji radiowych. Wyniki wyświetlane są w postaci listy, którą można zapisać do formatu PLS lub "przekazać" do uruchomionego w tle programu AmigaAMP w celu rozpoczęcia odsłuchiwania strumienia radiowego. Program posiada możliwość konfiguracji wyszukiwania stacji radiowych z innych krajów. Do działania wymagany jest system AmigaOS 3.1 lub wyższy. Archiwum można pobrać z GitHub lub z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: don_rafito
K&A PlusDostępny jest 26. numer magazynu Komoda & Amiga Plus. Z amigowej treści w numerze znalazły się między innymi recenzje gier "Ami H.E.R.O.", "Cecconoid", "BabeAnoid", "Moon Patrol 500", "Holy Warrior", "The BIG Deal", "Roguecraft", "Pierre Le Chef Is... Out To Lunch", "Vegetable Deluxe", Ponadto w cyklu GameDev Story dwa artykuły o grze "Tony". Wydanie tradycyjnie dostępne jest w wersji polskiej i angielskiej oraz w cyfrowej i papierowej. Wraz z wydaniem dostępne są także dodruki numerów 1-5, 9, 11 i 12.
zamieścił: mailman
Brian The LionHubez napisał recenzję gry "Brian The Lion" - platformówki, w której gracz steruje bohaterskim lwem, z misją uratowania swojego przyjaciela z rąk złego potwora.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

22.11.2001

23 lat temu ukazał się dodatek do gry "Earth 2140". Wydany na płycie Mission Pack był przeznaczony dla Amigi oraz Macintosha. Wprowadzał między innymi 110 nowych misji, a wersja dla Amigi brakującą w oryginalnym amigowym wydaniu funkcję gry po sieci.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowe gry (1294) »
Amiga Bez Ściemy (276) »
Nowa obudowa stylizowa... (31) »
Amiga CDTV i BlueSCSI.... (51) »
[C] Kilka pytań odnośn... (22) 
Brak info o pamięci ch... (5) 
Imp3 i Amiga 600 (3) 
Karta Furia, kickstart... (67) »
2MB chip w Amidze CDTV... (5) 
Amiga 2000 EATX - list... (319) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Apollo vs. Apollo

dodane przez: bacus10

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem