zamieścił: mailman
W ofercie firmy Retronics dostępna jest do nabycia pudełkowa wersja gry "Electroman". Autorem gry jest Paweł "tukinem" Tukatsch i jest to port gry "Electro Body" - polskiej platformówki, która została stworzona przez Macieja Miąsika oraz Janusza Pelca i wydana w 1992 roku na MS-DOS przez firmę xLand. "Electroman" powstał w Blitz Basicu i do działania wymaga Amigi z chipsetem AGA. Postacią głównego bohatera można sterować joystickiem, jak i klawiaturą. Pełna wersja pudełkowa jest do nabycia za 149 złotych plus wysyłka. Wersja cyfrowa, według autora, nie pojawi się.
zamieścił: mailman
Timothy Deters, obecny właściciel praw do programu Final Writer, przygotował długo oczekiwaną aktualizację. Wśród zmian znalazły się funkcja eksportu do pliku PDF, lokalizacja zgodna z wytycznymi AmigaOS, możliwość drukowania przez FTP/IPP, aktualizacja obsługi formatu RTF oraz zupełnie nowy, działający w czasie rzeczywistym, mechanizm sprawdzania pisowni oparty na MySpell.

Wersja 7.1 dostępna jest do kupienia za kwotę 50 dolarów dla systemu AROS w trzech odmianach: Dostępna jest również wersja demo (należy ją kupić za wartość 0): Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała aktualizację wtyczki do programu Hollywood o nazwie RapaGUI. Jest to zestaw narzędzi do tworzenia natywnych GUI dla swoich programów tworzonych w Hollywood. Amigowe GUI tworzone jest na bazie MUI (zalecana wersja 4.0). Zmiany wprowadzone w tej wersji to głównie poprawki błędów.
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował aktualizację przeglądarki internetowej Wayfarer. Wersja 8.11 to między innymi aktualizacja WebKitGTK do wersji 2.44.3, aktualizacja cURL oraz udostępnienie VisualViewPort API.
zamieścił: mailman
Na Archive.org zamieszczono, datowany na listopad 1991 roku, podręcznik użytkownika komputera Amiga 300, który jak powszechnie wiadomo do sprzedaży trafił ostatecznie jako Amiga 600. Dokument dostępny jest w kilku różnych formatach.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Po dłuższej przerwie strona IntuitionBase, czyli pewnego rodzaju baza wiedzy i doświadczeń użytkowników AmigaOS 4, otrzymała sporą aktualizację. Projekt został kilkanaście lat temu zamknięty, w 2012 wrócił, lecz był bardziej blogiem nowego właściciela niż podtrzymaniem jego głównych założeń. Teraz ma się to zmienić, a wprowadzone zmiany mogą sugerować, że obrany kierunek jest właściwy. Poza przeniesieniem strony na nowy silnik (czego czytelnicy nie widzą) udało się w końcu w całości przenieść starą zawartość strony do jej nowej wersji. Dodano nową sekcję "Featured Software", w której znajduje się lista oprogramowania, które powinien posiadać nowy użytkownik AmigaOS 4, aby w pełni móc docenić system. Pozycje podzielone są na kategorie w celu prostszego wyszukiwania. Inne zmiany to dodanie odrębnych stron opisujących sprzęt, na których działa AmigaOS 4 (do tej pory były to przekierowania do zewnętrznych stron), wprowadzono wyszukiwarkę na listach kompatybilnego sprzętu i programów oraz globalną wyszukiwarkę na całej stronie.
zamieścił: mailman
Amikit XW ofercie sklepu Archi-TECH dostępne są zapowiadane wcześniej produkty, czyli AmiKit w wersji dla PiStorm (w specjalnej cenie obowiązującej do 18 sierpnia 2024 do północy) oraz gra Gorky 17.
zamieścił: mailman
Użytkownicy A600GS, czyli urządzenia określane mianem retro systemu gamingowego (mini konsola), zapewniające możliwość uruchamiania gier i programów przeznaczonych dla klasycznych Amig, który zadebiutowało pod koniec czerwca, nie powinni narzekać na brak wsparcia przez producenta. Jak zapewne pamiętamy, jest ono wyposażone we własne środowisko graficzne AmiBench V46 (z popularnymi darmowymi aplikacjami) oraz zestawem preinstalowanych, specjalnie przygotowanych i zaktualizowanych wersji programów Final Writer 7, OctaMED 8, Personal Paint 7.4 i DOpus 4 oraz gry "Thunder Hell". Na przestrzeni kilku ostatnich tygodniu do tego zestawu dołączyły gry "Virtual GP" oraz "Super Skidmarks".
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował aktualizację programu do obsługi poczty elektronicznej Iris. Historia zmian obejmuje między innymi wprowadzenie własnego przycisku do paska narzędziowego oraz przywrócenie wyłączonego kilka wersji temu menu kontekstowego na niektórych elementach programu. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie programu.

Ponadto, na forum serwisu MorphZone, Jacek opublikował wpis, który nie napawa optymizmem korzystających z konta GMail. Rozważana jest rezygnacja z obsługi tego konta z uwagi na nowe wymagania stawiane deweloperom przez firmę Google, których aplikacje (czyli w tym przypadku Iris) będą musiały uzyskać specjalny certyfikat bezpieczeństwa. Wiązałoby się to z wnoszeniem przez dewelopera rocznej opłaty w wysokości około 500 dolarów.
zamieścił: mailman
Cameron Armstrong przygotował nową wersję programu wykorzystującego technologię chatbota ChatGPT. Zmiany poczynione zostały w zakresie dodania modelu AI GPT4o Mini, usunięcie z menu wersji dla AmigaOS 4 elementu Accent oraz eliminacja błędu związanego z brakiem wyświetlania niektórych elementów menu po ich wybraniu. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie projektu. Bezpośredni odnośnik do archiwum, dostępny jest tutaj lub na Aminecie i OS4 Depot.
zamieścił: mailman, nadesłał: Amig_OS
Firma Hyperion Entertainment przygotowała nową wersję gry "Heretic II", opracowaną przez Steffena Häusera, dostosowaną specjalnie dla Amig 68k wyposażonych w karty PiStorm. Port przygotowano na bazie silnika Quake 2 3D i oferuje wyświetlanie obrazu w środowisku MiniGL (renderer MiniGL może być używany tylko wtedy, gdy sterowniki 3D HW są dostępne dla PiStorm), muzyka w grze odgrywana jest z plików Ogg Vorbis, a filmy z wprowadzenia i zakończenia zostały poprawione jakościowo. Gra posiada obsługę trybu wieloosobowego (internet lub sieć LAN dla maksymalnie 32 graczy) oraz możliwość sterowania za pomocą myszy, klawiatury lub joysticka, jak również opcjonalnie za pomocą urządzeń obsługujących PSXPort.

Wymagania portu dla AmigaOS 3.x to karta PiStorm (Pi3, Pi4 lub CM4), minimum 64 MB pamięci, Picasso96 z trybami chunky 16 bit (bez AGA), AHI 4.18, biblioteka mpega oraz 400 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

Fizyczne wydanie gry dostępne jest do nabycia w sklepie Alinea Computer.
zamieścił: mailman
WhatIFF?Przygotowano czternasty numer magazynu WhatIFF? dystrybuowanego w postaci pliku AmigaGuide. W odróżnieniu od większości magazynów, zarówno elektronicznych jak i papierowych, WhatIFF? nie skupia się wokół gier, lecz stara się spojrzeć na amigowanie z nieco innej perspektywy, koncentrując się bardziej na szkółkach i poradnikach prowadzonych przez ekspertów. W najnowszym wydaniu można przeczytać między innymi recenzję TF536, AmigaGPT, ApolloExplorer, gier "Cecconoid", "Shift" oraz "Zombie Survivor", pierwszą część szkółki Blitz Basica, poradnik w jaki sposób skonfigurować WiFi szyfrowane protokołem WPA2 na PiStorm, szkółka ApolloBoot, ciąg dalszy szkółek graficznych i muzycznych. Ponadto wywiady z Karri-Pekka Koljonen (autor HippoPlayera), Cameronem Armstrongiem (AmigaGPT), Waynem Ashworthem (gra "Scourge of the Underkind"), Michaelem Ruppem (TAWS) oraz autorami "Roguecraft".
zamieścił: mailman, nadesłał: Shredder
W Gnieźnie powstaje "Stare Dobre Retro", czyli Interaktywne Muzeum starego sprzętu komputerowego i konsol. To miejsce, w którym można cofnąć się w czasie do lat 80. i 90. ubiegłego wieku i zanurzyć się w świecie elektronicznej rozrywki, jakże innej niż obecna. Muzeum powstało z pasji do retro i chęci podzielenia się nią z innymi. Oprócz możliwości obejrzenia eksponatów z minionej epoki będzie można pograć i pobawić się starym sprzętem, poznać jego budowę i zasadę działania. W planach jest również organizowanie ciekawych zajęć i wydarzeń, w ramach których będzie można zagłębić się w retro-świecie. Muzeum zostanie otwarte w sobotę 10 sierpnia o godzinie 10 w pasażu przy ul. Moniuszki. Samo miejsce będzie otwarte co tydzień w sobotę, w godzinach od 10 do 18.

Źródło: Gniezno24.com
zamieścił: mailman
Z Aminetu można pobrać specjalną kompilację emulatora MAME, przeznaczoną dla Amigi wyposażonej w kartę PiStorm i 128 MB pamięci. Port powstał na bazie źródeł wersji 0.106 (datowane na 2006 rok) wersji dla procesora 68060. Niezbędny do działania jest AmigaOS 3.1, sterowniki Picasso oraz AHI. Port obsługuje obsługę padów od CD32 oraz kontrolerów i klawiatur wpinanych w porty równoległe.
zamieścił: mailman
Portret Debbie Harry, stworzony nieomalże 40 lat temu w Pro Paint przez Andiego Warhola podczas prezentacji Amigi 1000, doczekał się prawdopodobnie jedynie dwóch "drukowanych" wersji. Jedna jest w posiadaniu wokalistki zespołu Blondie, a druga zaginęła, choć zgodnie z informacjami na portalu Page Six, jest w posiadaniu Jeffa Bruette - technika Commodore, który uczestniczył w pokazie oraz uczył Andiego w jaki sposób korzystać z komputera. "Obraz" wisiał u niego w domu i zamierza teraz go sprzedać wraz z podpisaną oryginalną dyskietką, która zawiera 10 plików graficznych artysty.

Źródło: amiga-news.de
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

01.09.1992

32. rocznica wydania pierwszego numeru Magazynu Amiga, najważniejszego źródła wiedzy o Amidze dla polskich amigowców z epoki przedinternetowej.

01.09.1993

Premiera gry "Blob"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

nie wiem gdzie wplacic... (2) 
Wtyczki do CDTV (3) 
Głośniki do Amigi 1200... (15) 
W jaką amigową grę gra... (2378) »
Gotek w Amidze 1200 (3) 
Muzeum Zabawek w Kielc... (2) 
Amiga 1200 - jaka aktu... (24) 
Największy monitor CRT... (52) »
Zmiana def-ikonki dla ... (8) 
Amiga w liczbach i jej... (145) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

A1200 Hd 40

dodane przez: twardy

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem