[#5761] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #5760

Watpie, Adrian Cummings raczej wydaje swoje gry o czasie.
Po powrocie do Amigi wydal juz 2, i raczej miescil sie w zapowiadanym czasie ich wydania.
A to i tak jest ponad rok czasu do wydania gry.
[#5762] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5756

Phoenix podobna jest/ma być też w wersji AGA.
[#5763] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5762

Phoenix - wersja AGA:
[#5764] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Zombie Survivor - prace w toku

https://8080.itch.io/zombiesurvivor

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2024 19:00:17 przez mailman
3
[#5765] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5764

Graficznie na razie, trochę przypomina AMIGA NERDKILL z 1996 roku.




Sądząc po wymaganiach:
Amiga RTG (Emulated 250MIPS)
AHI installed
AmigaOS3.x
640x360 RTG

To jakiś Wampajer chyba będzie potrzebny bo nie sądzę, że przy PAL Hires Lanced by to miało taką dynamikę.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2024 10:09:40 przez Koyot1222
[#5766] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #5764

Obrazki z intra robią nadzieje, a potem takie coś
4
[#5767] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #5766

Otóż to...
[#5768] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5765

W PAL-u się nie da, ale w NTSC- już tak, ale na AGA w 4 kolorach.
[#5769] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5693

Sołtys - demo wersja (na razie 3 plansze dostępne):
ale mogłeś chociaż zaznaczyć, że Sołtys od Retronics. siedzi, pije i chrupki ok, racja

5
[#5770] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #5769

Wtedy raczej nie mogłem o tym wspomnieć, to musiał i miał zrobić wydawca . I dobrze, że teraz to ogłosił.
Korzystając z okazji, nowy szpil :) na Amigę wychodzi - King&Balloon, gameplay poniżej:
2
[#5771] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #5770

Szkoda, bo w tej formie raczej mało osób w to zagra.
Wystarczyło z 1-2 godzinki poświęcić na podszlifowanie grafiki do lepszego standardu.
2
[#5772] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5771

Co za crap...
1
[#5773] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sopel, post #5772

Co za crap...

Ale w czym problem? Usiądź i zrób lepszy
Osobiście, bardzo lubię takie stare arcadówki. Prosty gameplay, nie brniesz przez tutoriale. Siadasz i grasz. Pograsz chwilę i albo zapomnisz, albo wymasterujesz grę na tyle by zapisać się na pierwszym miejscu.
Cytat z jednej recenzji nowej gry.
Pierwsze 2-3 godziny gry, są generyczne i nudne. Po przejściu tego etapu gra otwiera się jakby na nowo(...)

Dla kogoś takiego jak ja, kto sięga po grę raz na 2-3 miesiące na 20-30 minut...
2
[#5774] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5773

Co to za argument "zrób lepszy" ? Takich gier to były tysiące i to nawet te spod systemu nieraz wyglądały lepiej.
Wyraziłem jak najbardziej adekwatną opinię do tego jak gra wygląda, bo Amiga potrafi o wiele więcej, a autorzy takich crapów najwyraźniej zbyt dosłownie rozumieją powiedzenie, że na bezrybiu i rak ryba.
2
[#5775] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5771

To port jest gry Namco z 1980 roku. Brakuje tylko gwiazdek w tle, a tak to jest dość wierny z tego co widać.
Osobiście przy portach nie lubię kiedy ktoś ma jakieś własne pomysły i coś miesza z grafiką czy gameplayem.
Port to port, nostalgia przy takim starociu gra główną rolę
[#5776] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5773

Ciężko o lepszego krapa hihi.
1
[#5777] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #5769

Tak jak radzilem Tukinemowi (no chyba, ze to on jest autorem tej konwersji, bo cos wyglada mi podobnie jesli chodzi o wymagania), jesli to ma byc wersja instalacyjna na HD, gry zajmujaca jak najmniejsza ilosc dyskietek to tylko PackFire w wersji LZMA. Powinno byc wtedy o pare dyskietek mniej, czyli mniejsze koszta.
[#5778] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #5773

crap to crap, jak ktos spiewa i fałszuje to trzeba być wokalistą żeby ocenić?
4
[#5779] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #5778

Gra by była dobra w takie formie na 8bit na atari
[#5780] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sopel, post #5774

Co to za argument "zrób lepszy" ?

To nie jest argument. Argumentem może być "zrobiłem lepszy, patrz załącznik".
"co za crap" to nie jest ani argument ani rzeczowy komentarz.

Wyraziłem jak najbardziej adekwatną opinię do tego jak gra wygląda,

Wyraziłeś subiektywną opinię. Dziękuję Ci za to. Masz do tego prawo. Dla mnie gra jest fajna, ale okropnie razi archaiczną grafiką. Możemy się sprzeczać, ale jak na razie tylko ja podwiesiłem rzeczowy argument.

bo Amiga potrafi o wiele więcej

Sama Amiga nic nie potrafi jak ktoś z głową do niej nie zasiądzie.

autorzy takich crapów najwyraźniej zbyt dosłownie rozumieją powiedzenie, że na bezrybiu i rak ryba.

Sprzeczałbym się. Na telefonach królują gry, które zarabiają krocie a ich zwykle prostota mechaniki stoi mocno do tyłu do tego co prezentuje ww "crap". Zmieszałeś Twórcę z błotem. A może warto byłoby mu pokazać gdzie tkwi błąd? Poświęciłem 2 godziny na naszkicowanie projektu o podobnych założeniach graficznych. Jest argument? Jest.
[#5781] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sopel, post #5774

Przy tych 8 bitowych gierkach dużo roboty nie ma to i powstają jak grzyby po deszczu. Ale komuś się może spodobać. Mnie odrzucają to i nie zagram. Jednak przyzwyczajony do lepszej grafiki.
[#5782] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amikoksu, post #5781

Z tego co poczytałem na EAB to autor jest zadowolony z tego portu gry, ponieważ jest zgodny z orginałem i na tym głównie jemu zależało. Gdyby chciał zrobić coś innego to pewnie by zrobił, bo kto zabroni twórcy zrobić intro czy autro, czy fabułę, czy ulepszyć grafikę, czy grywalność. Zawsze można zaproponować współpracę, rzucić pomysłami, pogadać. Kto wie może coś się z tego urodzi. Sama gra wygląda na trudną i jest tam jakimś protoplastą Galagi. Jak ktoś lubi gry z lat 80' to może sobie pograć tutaj:

https://www.free80sarcade.com/defender.php link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem