Komentowana treść: Wayfarer 8.6
[#1] Re: Wayfarer 8.6
Mógłby ktoś sprawdzić jak Wayfarer 8.3 zachowuje się na stronie exec.pl (nawet jako użytkownik niezalogowany)? U mnie ładuje się właściwie cała strona, wszystko już widać, pasek postępu jest prawie przy końcu ale zajętość procesora jest 100% i właściwie maszyna jest nieużywalna, nie reaguje na nic.
Na żadnej wcześniejszej wersji czegoś takiego nie zaobserwowałem. No gdzie jak gdzie ale na ppa.pl czy exec.pl nigdy nie było choćby najdrobniejszego problemu.

—— edit ——
Podobnie mi się zdarzyło na stronie Google Translator po przetłumaczeniu jednego tekstu. A teraz nawet na PPA mam takie zachowanie.
Rety, skąd można ściągnąć wersję 8.2?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2024 14:08:02 przez MDW
[#2] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #1

Na moim IB G4 exec.pl laduje sie, aczkowiek raczej wolno, zajetosc proca 100%, ale jak juz przemieli to spada do zera i stronka jest gotowa do przegladania.

Google translate dziala podobnie, przez chwilke jest 100% zajetosci ale jak juz przetlumaczy to wraca w okolice zera.
[#3] Re: Wayfarer 8.6

@habib, post #2

Bo to są te całe "nowe standardy sieciowe" etc. - Może i kod jest czysty ale za to chodzi wolno
[#4] Re: Wayfarer 8.6

@habib, post #2

Dzięki za sprawdzenie. Zauważyłem, że tak mi się dzieje gdy drugi raz wchodzę tą wersją na daną stronę: PPA, Exec, Google Translator ale już na przykład MorphZone już nie.
Jutro przywrócę 8.2 z backupu i zobaczę.
[#5] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #4

Jak co, to mam archiwum z 8.2. Mogę podesłać.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2024 16:27:21 przez waldiamiga
1
[#6] Re: Wayfarer 8.6

@waldiamiga, post #5

Skorzystałbym ale już nie będę musiał.
Jaca na MorphZone poradził żeby w Wayfarer Settings -> Network opcję "HTTP/2 Support" ustawić na "Disabled". I to faktycznie pomogło. Problem zniknął i wszystko działa tak jak wcześniej.
2
[#7] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #6

Właśnie Wayfarer zaktualizował mi się do wersji 8.4.
6
[#8] Re: Wayfarer 8.6

@Kitech, post #7

No to się nacieszyłem sposobem na ominięcie problemu. Wróciłem z Decrunch, przeczytałem odpowiedzi na moje pytania, sprawdziłem, że to działa, poszedłem spać, rano wstaję i już mi tu piszesz, że jest 8.4.
1
[#9] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #8

Ta przeglądarka rządzi. Nie radzi sobie jednak z forum.elektrowoz.pl . Sypie się layout dopóki nie odświeże strony. Wejście w wątki forum też wymaga odświeżania - inaczej się sypie. I to jest akurat dziwne bo np OWB nie gubi się tak.
1
[#10] Re: Wayfarer 8.6

@arturB, post #9

To faktycznie trafiłeś na wyjatkowy przypadek.
Na pewno na Wayfarer są problemy z prędkością dzisiejszych „nowoczesnych” webowych rozwiązań, ale z wyglądem stron raczej nie powinno. Chociaż ja mam niewielkie doświadczenie, bo unikam webowych rozwiązań i korzystam gdy naprawdę nie ma innego wyjścia.
[#11] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #10

Ale, ale! Właśnie mój "wyjątkowy przypadek" wraz z wersją 8.5 działa idealnie. Jedyna awaria jaka się obecnie ujawnia to "Bład wczytywania 7. Could not connect ..." Ale generalnie wersja 8.5 ( przynajmniej na x5000) działa szybciej/lepiej niż 8.4
[#12] Re: Wayfarer 8.6

@arturB, post #11

Też sprawdzam u siebie Wayfarer 8.5...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 15:20:54 przez MDW
[#13] Re: Wayfarer 8.6

@arturB, post #11

Też na wersji 8.5 dostałem 3 razy:
"Error loading www.ppa.pl
7: Couldn't connect to server"
[#14] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #13

Zawsze mozna uzyc OWB ktora nie jest rozwijana od 4 lat a dziala niezawodnie i szybciej. Pozatym nie mozna wymagac za duzo od paru ludzi by robili cuda na starych procesorach.
[#15] Re: Wayfarer 8.6

@Elvis, post #14

Poradzić to ja sobie zawsze jakoś poradzę. Ale to byłoby trochę bez sensu żeby nie używać Wayfarera z powodu jakiegoś błędu, który nie jest związany z prędkością czy zacofaniem naszych maszyn. Do wersji 8.2 włącznie było idealnie. Wymagałem cudów i cuda do wersji 8.2 dostawałem.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 16:41:09 przez MDW
[#16] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #15

Ja tam cudow nie wymagam. Ale oczywiscie byloby super miec taka cudowna przegladarke.

EDIT:
Przez kilka dni uzywam tylko MorphOS. Moze to moje szczescie ze akurat teraz.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 16:50:33 przez Elvis
[#17] Re: Wayfarer 8.6

@MDW, post #15

Ok, ok! Teraz zainstalowałem v 8.6 i wyglada ze chodzi dobrze. Forum działa, błędów połaczenia nie wywala. Dla mnie petarda
2
[#18] Re: Wayfarer 8.6

@arturB, post #17

Zaktualizowałem i faktycznie wygląda na to, że wszystko jest w porządku. OK Wersja 8.6 przywraca normalność.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem