[#661] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #660

pojawia się okienko programu smart crush, błąd to chyba exception: 6, potem kilka linijek cyfr, które mi nic nie mówią, a na końcu ramlib. Sprawdziłem dziś z innym routerem i w innej sieci, nic to nie zmienia. W zasadzie to nawet gdy nic nie skonfiguruję to na czystym systemie po kliknięciu w "internet on" tak się dzieje, stąd podejrzewam że coś należy jeszcze skonfigurować, ktoś wyżej pisał o stosie tcp, ale teoretycznie mam najnowszy caffeine zainstalowany, więc chyba wszystko jest w nim na gotowo odnośnie internetu?
[#662] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #661

Tak samo się dzieje na sieci nieszyfrowanej ?
Co pokazuje SnoopDos ?

Zamiast opisywać co pojawia się w okienku, zamieść screeshota albo zdjęcie ekranu.
Pistorm działa poprawnie bez uruchamiania sieci ?
Z jakiego RPI korzystasz ?
[#663] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #662

- tak samo działa nawet bez konfiguracji sieci, czyli zawiesza się podczas uruchamiania miami.stack. na poprzedniej wersji caffeine podawał komunikat że nie może się połączyć, ale nie zawieszał się
- nie odpalałem SnoopDos
- próbowałem zrobić screenshota za pomocą grabscreena, ale się nie odpalił, jeśli podpowiesz jak się robi screenshoty innymi sposobami to oczywiście zamieszczę
- pistorm działa poprawnie bez uruchamiania sieci
- wersja rpi 4b
[#664] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@mwb113, post #649

Problem okazał się sprzętowy. Po zamianie na inny PiStorm32Lite jest już 2Mb Chip. Dziękuję wszystkim za pomoc.
2
[#665] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #663

tak się zastanawiam, czy problem nie leży po stronie WirelessMenagera. Na przedostatnim Caffeinie OS wieszał się po doinstalowaniu WM i próbie odpalenia z palca. Teraz wiesza się od razu po próbie uruchomienia netu, gdyż WM jest ustawiony domyślnie. Są jakieś inne dostępne programy do obsługi połączeń?
[#666] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #665

To nie moja bajka, ale moze zwieksz stos do np. 100000.
[#667] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #665

Chyba na razie odpuszczę temat internetu. Natomiast nurtuje mnie jeszcze inna sprawa: co jest źródłem dźwięku gdy amigę podłączę przez pistorma po hdmi? Mam pi4 i jest tam wyjście a/v, ale po podłączeniu np: słuchawek dźwięku nadal brak. Oczywiście do drugiego monitora amiga podłączona jest klasycznie rgb-chinch i tam z dźwiękiem nie ma problemu. Pytanie zatem, jakiego kabla użyć i do którego wejścia wpiąć, żeby był dźwięk dla programów wykorzystujących sygnał hdmi?
[#668] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #667

Musisz wpiąć do osobnego wzmacniacza audio niestety... po hdmi na razie chyba nikt nie wymyślił jak puścić audio z ami


Ostatnia aktualizacja: 07.05.2024 19:32:53 przez sunater
[#669] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #668

po hdmi na razie chyba nikt nie wymyślił jak puścić audio z ami

Indivision AGA MK3 to potrafi, jeśli mnie pamięć nie myli.
3
[#670] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #668

ale dobrze rozumiem, że dźwięk idzie przez pistorm tym wyjściem av i dalej do wzmacniacza?
[#671] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #670

Nieee -jak na razie karta dźwiękowa w pistormie jest nieaktywna. Jedynie Musashi chyba miał obsługe AHI ale wtedy nie działa rtg. Dźwięk jedynie możesz ze standardowych chinchy do wzmacniacza podpiąć niestety
[#672] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #671

czyli żonglowanie kabelkami mnie nie ominie, jeśli mam dwa monitory podłączone, ewentualnie istnieje jakiś rozgałęziacz do tych amigowych wyjść na chinch??
[#673] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@delaRobal, post #672

Przypuszczalnie w monitorach jest jack.

Stosujesz wtyczkę nr 12 i masz już na wyjściu z Amigi jacka.
Z resztą już sobie poradzisz. np. rozdzielacz na dwie słuchawki, który już możesz posiadać. (albo wtyk nr 6)

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 11:27:48 przez Norbert
[#674] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #673

Na tą chwilę Amigę można spiąć tak:
RGB - Converter HDMI -> Switch HDMI -> Audio HDMI Embedder -> TV
RTG ------------------------------^_______________ ^
Audio-----------------------------------------------------|

Minus - konieczność przełączania przyciskiem na switch'u przy przełączeniu RTG na AGA...
Minus - Converter 150 + Embedder 150 + Switch 50 + pęk kabli 50 -> 400zł
Minus - dalej pier...nik za komputerem i dwa dodatkowe zasilacze...

Ja czekam na kompaktowanie tego... Od strony RGB2HDMI to czekamy już tylko na adapter do spięcia...
Audio - no cóż... Da się napisać sterownik do AHI, ale czy wtedy dzwięk nie bedzie szedł na to tylko jeśli soft umie?? Co z NDOS?? Walczymy o kompatybilność :)

Półśrodkowym rozwiazaniem wydaje się być zewnętrzny box z wszystkimi cudami w środku i wpinany w RGB/HDMI/Audio...

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 15:24:22 przez miki1406

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 15:25:07 przez miki1406
[#675] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #668

Musisz wpiąć do osobnego wzmacniacza audio niestety... po hdmi na razie chyba nikt nie wymyślił jak puścić audio z ami


W Warpie1260 wymyślił, audio jest brane ze złącza krawędziowego (rozszerzeń) i domiksowane do wyjścia HDMI pomysł
1
[#676] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Jacques, post #675

HDMI bez audio to nieporozumienie.
[#677] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@_DiskDoctor_, post #676

Ja wiem.. u mnie audio i tak idzie na mixer i do kina domowego (po paula fixie). Bez względu czy po rgb czy hdmi. ale każdy ma swoje rozwiązania XD
Przydałby się w tym przypadku jakiś mixer hdmi-audio ale nei widze nic w sensownych cenach

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 17:41:43 przez sunater
[#678] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #677

Zwykle audio do kina domowego rzeczywiście idzie albo osobno, albo via HDMI.

Jeśli masz osobny moduł do Audio, inny niż w TV/monitorze, to rzeczywiście nie stanowi to dużego problemu.
[#679] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #673

No i o to chodziło:) Zanim przeczytałem kupiłem zwykły kabelek mini jack/2xchinch i po prostu podłączyłem tylko jeden chinch z każdego kabla żeby dźwięk szedł jednym kanałem po hdmi a drugim po rgb i nie trzeba kabelków przełączać. Teraz wystarczy kupić 2x rozgałęziacz chinch ze zdjęcia nr 8 i będzie git. Dzięki:)
1
[#680] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@_DiskDoctor_, post #676

W czym problem? To zaleta, jak dla mnie. Mogę wyłączyć telewizor i słuchać muzyki z wieży, lub z bezprzewodowych słuchawek fm (zasięg 100 metrów, przez mury 50 metrów).
[#681] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #680

Nowsze tv też dają możliwość wyłączenia samego ekranu - nie trzeba nic więcej kombinować.
[#682] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #674

a nie prosciej mikser audio ? wpinasz tyle wejść audio ile potrzebujesz a na wyjściu masz jeden wzmacniacz
1
[#683] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #682

Mam tak, ale niektórzy, jak rozumiem, chcą korzystać z głośników monitorów, które są aktualnie w "użyciu"
[#684] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #682

a nie prosciej mikser audio ? wpinasz tyle wejść audio ile potrzebujesz a na wyjściu masz jeden wzmacniacz


Dalej nie rozwiązuje to tematu wpuszczania dźwięku w HDMI... Chce sobie podpiąć Amigę do monitora HDMI z głośnikami i nic nie przepinać :)
1
[#685] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #684

A nie można jakoś samemu wpuścić audio w HDMI robiąc prototyp z gniazdem hdmi i dwoma gniazdami rca? są takie konwertety na allegro za 40pln, ciekawi mnie co tam w srodku mają
EDIT: Doczytałem; trzeba ten sygnał wmiksować, czyli nie jest to proste i zostaje zakup gotowca.



Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 21:06:55 przez Stoopi
[#686] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Stoopi, post #685

Ja do wmiksowania audio do HDMI używam takiego ustrojstwa:
https://pl.aliexpress.com/item/1005006695915253.html
[#687] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #684

ok - rozumiem - sytuacja wymuszona brakiem miejsca - tyle ze glosniki w tych małych monitorko-telewizorkach to grają jak z garnka - więc z marszu pacyfikuje takie pomysły . Dźwięk ma być dźwiękiem.
No ale tak - jak się chce wykorzystać to pozostaje to co proponuje lopezbp.
2
[#688] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@lopezpb, post #686

Jak sie sprawdza? nie wiedziałem o czymś takim - znalazłem tylko zaawansowane mixery audio-video za kosmiczne ceny
[#689] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #687

małych monitorko-telewizorkach to grają jak z garnka - więc z marszu pacyfikuje takie pomysły . Dźwięk ma być dźwiękiem.


Wiadomo, że nie są to audiofilskie doznania, ale nowoczesne laptopy również mają wbudowane niewielkie głośniki i ludzie z tym żyją :)
Dla mnie wygodą ogromną byłoby spójne złącze HDMI :)

Z innej beczki jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie da się tego zrobić podpinając trzy kabelki od Pauli pod jakieś GPIO karty, czy zapowiedzianego adaptera RGB2Pi :)
[#690] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #688

Podłączasz HDMI z obrazem oraz dźwięk, a na wyjściu masz zmiksowany obraz z audio, z minusów: trzeba dodatkowo zasilić 5V, więc gdzieś trzeba się wpiąć.

Ja to używam z RGB2HDMI oraz Sophia2 w Atari XE, IMHO działa spoko, dźwięk jest po HDMI i mi to wystarcza. Co do jakości tego dźwięku to się nie wypowiem, bo po 1wsze w monitorze mam kijowe głośniczki, a po 2gie słoń mi na ucho nadepną



Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 08:19:57 przez lopezpb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem