kategoria: A1200
[#31] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #30

Problemem jest też to że linie adresowe zmieniają się w zależności od użytego Agnusa . Czy mógłbyś wysłać jakieś zdjęcia jakie błędy pokazuje u ciebie
[#32] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@Berr131268, post #31

Nie mam teraz sprzętu przy sobie poza tym siedzę w robocie. Poza tym u mnie problem jest inny i nie dotyczy tylko ramu bo z Pauli też rejestry czyta z błędami. Dobrze, że chociaż wypuszcza mi dane na port szeregowy.

W każdym razie diagrom testuje następujące patterny:
$aaaaaaaa,$55555555,$f0f0f0f0,$0f0f0f0f,$0f0ff0f0

A u ciebie tylko na ostatnim z nich wywala błędy więc zakładam, że to nie jest jakiś prosty błąd typu wadliwy układ logiczny, nie mam pojęcia co to może być.
[#33] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #32

Na samym początku przed testem ram wywala też jeden błąd co widać na pierwszej fotce nie wiesz co to może być
[#34] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #21

Jednak ram a dokładnie linia adresowa a1, teraz testy ram przechodzi ale i tak nie działa jak powinna. Jeszcze coś się kaszani i wykonuje testy później reset i test od nowa i tak non stop
[#35] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@Berr131268, post #34

Z ciekawości pytam czy udało się to uruchomić?

Właśnie teraz zobaczyłem, że autor projektu tej płyty użył z niezrozumiałych względów pamięci statycznej która jest droga i do tego musiał do niej dorobić logikę multipleksowania linii adresowych żeby udawała DRAM, co może generować dodatkowe problemy... podczas gdy nadal szeroko są dostępne pamięci DRAM 1MB*16BIT które nie dość, że są na 5V to jeszcze nie wymagają tych wszystkich kombinacji :)
[#36] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@bfgmatik, post #35

Udało , płyta w podstawowej konfiguracji działa stabilnie z wyjątkiem kickstartu 1,3 i diagromu 1.3 który pokazuje ekran czerwony ,fioletowy .Diagrom 1.2 zero błędów ,kickstart 3.1 i 3.2 ok .Obecnie działa k3.2 n2630 cf ,prelude i gbaii ++ .Niestety karta gba sprawia problemy , wiesza się przy otwieraniu menu i programów całoekranowych. Ale jest postęp bo jeszcze 3 tygodnie temu nie działała wcale




Ostatnia aktualizacja: 02.05.2024 16:29:42 przez Berr131268
[#37] Re: A1200 rev.1A diagrom ,prośba o pomoc.

@Berr131268, post #36

Diagrom pokazuje czerwony ekran chyba jak ma jakiś problem z którąś z pamięci. U mnie na jednej A500 daje czerwony ekran ale zawsze myślałem, że to dlatego, że próbuje szukać CHIPRAMU powyżej 512KB a ja w tamtej płycie mam chyba tylko 512KB (mam płyt A500 i A500+ chyba z 5 i nie pamiętam).

Zabawy z kartami rozszerzeń jeszcze przede mną więc nie pomogę. Ogólnie to planuję przejść taką ścieżkę jak Ty czyli zmontować A2000 EATX, potem zacząć się bawić z kartami rozszerzeń, zaczynać chcę od karty ethernet od Matzego (matze-lan-ide), potem pewnie jakaś grafika. Ale już teraz widzę, że przed wakacjami nie będę miał na to czasu bo muszę zarabiać pieniążki na komercyjnych projektach a na Amigę mam tylko czas w godzinach pracy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem